URM
Міжнародні Вантажні перевезення Новини

Литва буде транспортувати пальне до України через Польщу

Після заборони білоруського залізничного транзиту компанія Orlen оголосила, що почне транспортувати продукцію зі свого нафтопереробного заводу в Литві в Україну через Польщу.

Водночас Білорусь почала транспортування добрив через РФ, після відповідної заборони з боку Литви. До заборони транзиту також доєдналися Естонія. Також про можливу заборону заявляла Латвія.

Зауважимо, раніше міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте заявила, що втрати, яких може зазнати економіка країни від заборони залізничного транзиту через Білорусь литовських вантажів, не будуть значними.

Нагадаємо, Литва з лютого припинила транзит білоруських добрив. Раніше «Литовські залізниці» підписали договір з «Білоруськалієм», який діє до кінця 2023 року. Згідно з угодою, через Литву та Клайпедський порт перевозиться близько 11 млн тонн білоруських добрив.

Після того як 8 грудня набули чинності санкції США для «Білоруськалію», їхній транзит через Литву спочатку не було зупинено, оскільки «Білоруськалій» ще в листопаді виконав авансовий платіж «Литовським залізницям».

За оцінками експертів, Білорусь може втратити приблизно $2-3 млрд валютних надходжень через заборону транзиту. Водночас збитки, яких зазнає Литва внаслідок відмови від транзиту білоруських калійних добрив, сягають понад мільярд євро.

читайте також

Завантаження....