URM
Міжнародні Новини

Литва буде шукати нові маршрути після заборони транзиту через Білорусь

Литовський оператор LTG шукатиме нові маршрути, зокрема через Польщу та Латвію, після заборони транзиту через Білорусь.

Раніше, у середньому з Литви до Білорусі щодня курсувало близько 18 потягів, вантажі яких переважно складаються з нафтопродуктів, добрив і чорних металів. Тепер очікується що вантажопотік до Білорусі впаде на понад 10 відсотків, а кількість поїздів, що перетинають білоруський кордон, скоротиться на 45 відсотків до 480-540 на місяць.

Загалом минулого року LTG Cargo перевезла білоруською залізницею 1,6 млн тонн вантажів, тоді як загальний тоннаж перевезених вантажів склав 51,1 млн тонн. Цього року литовська компанія планує відвантажити 38,8 млн тонн вантажу.

Наразі проводяться попередні розрахунки, як можна перевозити товари через Польщу в Україну, Туреччину чи інші більш східні напрямки. Потяги з Литви, які ще пропускає Білорусь, будуть ходити в Росію та Україну, а також Казахстан, Узбекистан і Таджикистан.

Водночас LTG Cargo порахувало, що втратить близько 60 млн євро щорічно через скорочення перевезень вантажів з Білорусі.

Нагадаємо, раніше, після заборони білоруського залізничного транзиту, компанія Orlen оголосила, що почне транспортувати продукцію зі свого нафтопереробного заводу в Литві в Україну через Польщу.

читайте також

Завантаження....