URM
Події Міжнародні Новини

Литовський суд підтвердив законність розірвання договору з «Білоруськалієм»

Вищий адміністративний суд Литви відхилив апеляційну скаргу «Білоруськалію» на припинення транзиту білоруських добрив, повідомляє Главком із посиланням на пресслужбу суду.

Постанова уряду Литовської Республіки та висновок Національної координаційної комісії з охорони об’єктів, важливих для безпеки, згідно з якими угода між відкритим акціонерним товариством «Литовська залізниця» та білоруським підприємством «Білоруськалій» не відповідає інтересам національної безпеки, були визнані виправданими і законними.

пресреліз Вищого адміністративного суду Литви

Повідомляється, що згідно з рішенням Вищого адміністративного суду Литви, клопотання заявника про зупинення розгляду та звернення до Конституційного суду Литовської Республіки та Суду Європейського Союзу не задовольняються. Після відхилення скарги заявника компанії «Білоруськалій» рішення суду першої інстанції було залишено в силі.

Інакше обмежувальні заходи, введені Європейським союзом для забезпечення єдиної безпекової політики, були б неефективними, навіть уявними … такі угоди потенційно становлять загрозу і ризик для національної безпеки.

пресреліз Вищого адміністративного суду Литви

Нагадаємо, у червні 2021 року Євросоюз запровадив щодо Білорусі секторальні санкції, включно із забороною на торгівлю та транзит деяких видів калійних добрив. У серпні 2021 року санкції щодо «Білоруськалію» запровадили США, а Великобританія та Канада – обмеження на деякі білоруські калійні добрива. У грудні 2021 року «Білоруськалій» підпав під санкції Великої Британії.

І вже 8 грудня 2021 року було введено в дію санкції США щодо білоруського виробника добрива «Білоруськалій», відтак Литва перестала приймати продукцію підприємства до транспортування країною, попри те, що Литовська урядова комісія з перевірки угод стратегічних підприємств оголосила, що договір «Литовських залізниць» з білоруським виробником добрив «Білоруськалій» загрожують безпеці країни.

З 1 лютого уряд Литви розірвав договір із «Білоруськалієм» на транзит хлоркалію унаслідок чого, за оцінками експертів, білорусь може позбутися приблизно $2-3 млрд валютних надходжень.

читайте також

Завантаження....