URM
Міжнародні Новини

Литовська залізниця втратить 24 млн євро внаслідок санкцій проти Білорусі

Литовська залізниця втратить приблизно 24 мільйони євро через санкції ЄС проти Білорусі.

Збитків зазнає LTG Cargo та LTG Infra через втрату 20% перевезень білоруських добрив. Одночасно обсяги перевезень нафтопродуктів можуть скоротитися на пів мільйона тонн. Зокрема, оператор інфраструктури LTG Infra може втратити до 10 мільйонів євро на рік. Водночас вантажний оператор LTG Cargo втратить до 14 мільйонів євро.

У компанії заявляють, що це лише більше говорить про актуальність проєктів щодо електрифікації лінії Вільнюс-Клайпеда та будівництва Rail Baltica, та очікують на підтримку держави.

Зазначимо, що на початку цього року білоруська компанія-експортер нафти «Білоруська нафтова компанія» (BNK) припинила довгостроковий контракт із LTG Cargo щодо перевезень нафтопродуктів до порту Клайпеда.

Основні мотиви цього рішення пов’язані з геополітикою. Обсяги BNK складали 3,7% від обсягів перевезень LTG Cargo у 2020 році (2 млн тонн). В LTG Cargo тоді заявляли, що готові до диверсифікації ризиків та виходу на ринки Польщі та України.

Нагадаємо, у червні «LTG Cargo» завершив програму капітальних ремонтів локомотивів Siemens. Проведені роботи на власному підприємстві LTG Tech (раніше Вільнюське локомотивне ремонтне депо), дозволили заощадити підприємству понад 20 мільйонів євро.

читайте також

Завантаження....