URM
Міжнародні Новини

Литовські залізниці розробляють стратегію розвитку без врахування білоруського транзиту

Литовська залізниця розробляє стратегію розвитку, яка виключає перевезення білоруських товарів через санкції ЄС та США, запроваджені проти Білорусі.

Зауважено, що санкції застосовуються до контрактів після 25 червня 2021 року. Проте LTG уклала контракт з «Білоруськалієм» ще у 2018 році, відтак LTG може продовжити транспортування добрив до кінця 2023 року (кінцевий термін угоди).

Проте хоча LTG може виконувати транспортні контракти, підписані з «Білоруськалієм», до кінця 2023 року, компанія не планує цього робити, а юристи шукають спосіб розірвати контракт. Тому залізниця вирішила виключити «Беларуськалій» зі свого бюджетного планування та майбутніх стратегій на 2022 рік.

Нагадаємо, напередодні міністр комунікацій та транспорту Литви Марюс Скуодіс подав заяву про відставку у зв’язку із продовженням транзиту добрив «Білоруськалія» через Литву, попри введення проти виробника санкцій.

Вантажі «Білоруськалій» проходитимуть через Литву до мінімум січня,  адже білоруська сторона вже заздалегідь розрахувалася за провезення цих вантажів.

читайте також

Завантаження....