URM
Тяга Новини

«Ліга антитрасту» просить АМКУ перевірити умови закупівлі локомотивів Alstom

Експерти «Ліга антитрасту» направили звернення до Антимонопольного комітету щодо перевірки державної підтримки Укрзалізниці та придбання 130 локомотивів  Alstom.

Експерти стверджують, що Франція погодилась профінансувати на кредитних умовах закупівлю 130 локомотивів з ціною 6,8 млн євро за один. Це на 13% дорожче ніж купувала залізниця Азербайджану кілька років тому.

Це були моделі Prima Т8 і Prima М4. Які будуть у нас поки що не відомо. Так само не відомо яким чином закуплені електровози будуть обслуговувати. Адже вартість утримання локомотива впродовж життєвого циклу може значно перевищувати вартість його закупівлі. Наприклад Казахстан уклав з Alstom угоду на обслуговування 200 локомотивів на суму 1,2 млрд євро.

Ліга антитрасту

Крім того, угода передбачає ряд привілеїв для заздалегідь визначеного виробника — французької компанії ALSTOM Transport SA. Компанія, її філії, підрядники, субпідрядники повністю звільняються від будь-якого оподаткування. Будь-які операції з ввезення і постачання товарів, робіт та послуг, придбаних у французького постачальника/виробника, а також доходи, які отримає французький постачальник, повністю звільняються від податків.

Тож в ГО вказують, що Alstom на додачу до багатомільйонного контракту отримає ще і «щедрі» податкові та митні пільги, що є державною допомогою. Яка, своєю чергою, обов’язково повинна оцінюватися Антимонопольним комітетом на предмет законності її надання. Проте АМКУ не виносив рішення по цій угоді.

Тож «Ліга антитрасту» направила до Комітету інформацію щодо необхідності перевірки цієї державної підтримки та оцінки її допустимості для конкуренції. АМКУ згідно як українських, так і європейських законів має його оцінити та зробити висновок:

  • Чи є це державною допомогою?
  • Якщо так, то чи є така державна допомога допустимою?
  • Якщо ні, то що потрібно зміни, щоб не порушувати українські закони.

Нагадаємо, раніше експерт «Ліги антитрасту» Володимир Даценко повідомив, що Укрзалізниця замовила ремонт двох старих дизель-генераторів за ціною майже нових.

читайте також

Завантаження....