URM
Вантажні перевезення Новини

«Ліга антитрасту» оголосила збір коштів аби АМКУ примусив УЗ уніфікувати вантажні тарифи

В «Лізі антитрасту» заявляють, що АМКУ відмовляється примусити Укрзалізницю прибрати «пільгові» тарифи для Ахметова, Жеваго, Фірташа та інших «особливих бізнесменів».

Йдеться про уніфікацію залізничних тарифів для всіх класів вантажів. Відтак оголошено збір коштів у сумі 4 962 грн на судовий збір для подання позову до АМКУ, аби він «виконав свою роботу» щодо перевірки державної допомоги у справі «пільгових тарифів».

Національний залізничний перевізник потребує мільярдних інвестицій в оновлення рухомого складу та інфраструктури. Додаткові надходження галузь отримує, зокрема, від індексації тарифів на вантажні перевезення. Але не від усіх. Бізнеси Р. Ахметова, К. Жеваго та Д. Фірташа досі мають можливість перевозити залізницею вантажі дешевше від всіх інших, та іноді навіть дешевше від собівартості перевезень.

Ліга антитрасту

Вартість перевезення вантажів залізничним транспортом УЗ розраховує за збірником тарифів, затвердженим Мінінфраструктури. Крім того, залежно від категорії вантажу при розрахунку додатково застосовуються спеціальні коригуючі коефіцієнти, які можуть як зменшувати, так і збільшувати попередньо визначену ціну.

В ГО зауважують, що такі коефіцієнти не застосовує жодна залізниця в Євросоюзі.

Але в Україні вони є і вигідні лише деяким виробникам. Тим, чиї товари є основними серед вантажоперевезень «Укрзалізниці». Вугілля, залізна та марганцева руда, мінерально-будівельні вантажі – ці вантажі підпадають під категорію «привілейованих», їх тарифікували значно дешевше від собівартості перевезень. А отже, Р. Ахметов, К. Жеваго та Д. Фірташ отримують «знижку» на перевезення своєї продукції.

Ліга антитрасту

Експерти наголошують, що таке субсидування бізнесу державним коштом кваліфікується як «державна допомога» та АМКУ повинен змусити залізницю припинити таку особливу підтримку для обраних.

«Ліга антитрасту» наприкінці 2021 року звернулася до Антимонопольного комітету з цього приводу та надала детальну інформацію, чому така державна підтримка бізнесу може бути не законною. Але Комітет не звернув увагу, і у відповідь надіслав формальну відмову без будь-якого обґрунтування свого рішення.

Необхідну суму необхідно зібрати до 19 лютого 2022 року. Кошти можна переслати за посиланням.

Нагадаєммо, раніше експерти «Ліга антитрасту» направили звернення до Антимонопольного комітету щодо перевірки державної підтримки Укрзалізниці та придбання 130 локомотивів  Alstom.

читайте також

Завантаження....