URM
Укрзалізниця Новини

Лещенко: З рахунків УЗ списали 78 млн грн за позовами «Донбасенерго»

У четвер Укрзалізниця сплатила 78 мільйонів гривень за позовами «Донбасенерго». Виконавча служба Мін’юсту відкрила виконавче провадження і гроші списали з рахунку УЗ. Про це повідомляє член Наглядової ради УЗ Сергій Лещенко.

На підході списання ще 13,5 мільйона доларів, тобто понад 360 мільйонів гривень за вимогами компанії Інвестохіллс. Тобто всі антикризові заходи УЗ по наповненню компанії грошима закінчуються тим, що по боргах «Донецької залізниці» ці гроші списуються всупереч мораторію.

Сергій Лещенко, член Наглядової ради УЗ

Зі свого боку Укрзалізниця подала заяву про призупинення виконавчих дій на підставі законного мораторію. Але досі заяву Укрзалізниці не задоволено. І, відповідно, виконавче провадження не зупинено.

Через бездіяльність чиновників Мін’юсту є ризик протиправного стягнення з Укрзалізниці майже пів мільярда гривень, з яких 78 мільйонів уже пішли з рахунків компанії.

Сергій Лещенко, член Наглядової ради УЗ

За словами Лещенка, правління і наглядова рада Укрзалізниці намагаються врятувати гроші компанії, а тому вимагають від Мін’юсту терміново припинити направляти вимоги щодо списання грошей, а від Офісу генпрокурора — через суд накласти заборону на будь-які списання та накладення арештів на майно Укрзалізниці за епізодами ДП «Донецької залізниці».

Зауважимо, на початку травня стало відомо, що банківські рахунки УЗ заморожені через борги у 160 млн доларів перед VR Capital Group. Проте вже 18 травня в компані повідомили, що розблокували частину рахунків, а Госпсуд столиці заборонив вчиняти дії щодо коштів УЗ в напрямку VR Capital Group.

Раніше Велика Палата Верховного суду визнала Укрзалізницю правонаступницею за боргами державних підприємств залізничної галузі, зокрема ДП «Донецька залізниця». У відповідь на це  компанія звернулася до Президента, адже, на думку УЗ, це загрожує національній безпеці України та стабільності роботи залізничної галузі.

читайте також

Завантаження....