URM
Міжнародні Новини

Латвія може також заборонити транзит білоруських добрив

Після Литви Латвія також може ввести санкції проти «Білоруськалію».

Латвія вже вводила конвенцію на перевезення білоруських добрив з 20 грудня 2021 року по 15 січня 2022 року. Однак латвійські ЗМІ повідомляють, що білоруси не зв’язувалися з місцевою залізницею щодо співпраці, але якби вони це зробили, то уряд країни не вітає такі перевезення.

Нагадаємо, з 1 лютого Литовський уряд припиняє транзит білоруського калію своєю територією. Це пов’язано з санкціями США, які набирають чинності проти Білорусі.

За оцінками експертів, Білорусь позбудеться приблизно $2-3 млрд валютних надходжень через заборону транзиту, а налаштувати нові маршрути постачання навіть протягом цього року буде проблематично.

Раніше «Литовські залізниці» підписали договір з «Білоруськалієм», який діє до кінця 2023 року. Згідно з угодою, через Литву та Клайпедський порт перевозиться близько 11 млн тонн білоруських добрив.

Після того як 8 грудня набули чинності санкції США для «Білоруськалію», їхній транзит через Литву не було зупинено, оскільки «Білоруськалій» ще в листопаді виконав авансовий платіж «Литовським залізницям».

Через цю ситуацію Марюс Скуодіс подав заяву про відставку, але уряд її не прийняв.

Раніше у Білоруській калійній компанії заявили, що Білорусь у разі призупинення транзиту добрив через територію Литви запровадить симетричні заходи щодо цієї балтійської республіки.

читайте також

Завантаження....