URM
Порти Міжнародні Новини

Латвія хоче заборонити заходження російських суден у порти країни

Уряд Латвії планує ухвалити рішення про заборону заходження російських суден у латвійські порти. Про таке повідомляє Інтерфакс із посиланням на заяву міністра сполучення Таліса Лінкайтса у понеділок на TV3.

Міністр зазначив, що незважаючи на санкції, впроваджені щодо російських та білоруських компаній, рух вантажів у портах наразі відбувається.
Відомство закликало адміністрацію портів не пускати судна під російським прапором, проте цього не відбувається.

Судна під російським прапором продовжують заходити в латвійські порти, що, на мою думку, неприйнятно, тому ми готуємо відповідні рішення в уряді. <…> Ми сподівалися, що буде спільне рішення Європейського Союзу. Ми бачимо, що є країни, які рішуче виступають проти цього, тому очевидно, що рішення буде регіональним.

Таліс Лінкайтс, міністр сполучення

Водночас міністр зауважив, що це може бути рішення країн Балтії. Про регіональне рішення заборони заходу російських суден у морські порти ЄС раніше заявляв і міністр комунікацій і транспорту Литви Маріус Скуодіс. Зокрема він зазначив, що у Брюсселі довго обговорюють санкції щодо російських кораблів, але поки що остаточного рішення не прийнято.

Мені здається, що ми мали зробити це набагато раніше. Якщо ці дискусії продовжуватимуться неможливо довго, мені здається, що буде регіональний крок.

Маріус Скуодіс, міністр комунікацій і транспорту Литви

Міністр наголосив, що  Литва могла б «поодинці» впровадити обмеження на захід російських суден у Клайпедський порт, але це було б демонстративним рішенням і не могло стати ефективним, оскільки потребує ширшої домовленості сторін. Крім того, російські кораблі «історично і без цього заходили лише декілька разів».

Раніше міністр комунікацій і транспорту Литви Маріус Скуодіс визначив свою позицію щодо порушення впроваджених санкцій  у зв’язку із продовженням транзиту добрив «Білоруськалію» через Литву, подавши заяву про відставку.

читайте також

Завантаження....