URM
Міжнародні Новини

Латвійські правоохоронці вимагають з чотирьох колишніх членів правління місцевої залізниці 1,5 млн євро компенсації

Латвійське бюро з питань запобігання корупції та боротьби з нею (KNAB) звернулося до прокуратури з проханням про притягнення до кримінальної відповідальності чотирьох колишніх членів правління залізничного оператора Latvijas dzelzceļš (LDz).

Ідеться про компенсацію збитків в 1,5 млн євро. У ході досудового розслідування KNAB було доведено, що колишні члени правління LDz створили новий виконавчий орган для отримання значно вищої посадової винагороди, премій та надбавок, які вже були нараховані та виплачені за виконання інших обов’язків.

Зауважено, що це розслідування пов’язане з тим часом, коли головою правління LDz був Едвін Берзіньш (який потім працював виконавчим директором філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця»).

При ньому в LDz була створена президентська рада, яка визнана Конституційним судом незаконною, проте вона так і не була скасована.

Президентська рада LDz проіснувала дев’ять років, з вересня 2010 року до жовтня 2019 року. На цей підрозділ були штучно покладені функції правління, тобто обов’язки президентської ради вже входили до компетенції правління, але, попри дублювання, за роботу в цій раді виплачувалася винагорода.

Під час існування президентської ради до 2015 року головою правління компанії був Угіс Магоніс, а з 2016 по 2019 рік – Берзіньш, який також був членом правління LDz з 2011 року.

За весь час членам ради було необґрунтовано виплачено винагороду у розмірі 1,63 мільйона євро як заробітну плату та компенсацію при звільненні, що також йде у розріз з вимогою закону. Зокрема, при розірванні трудового договору Берзіньш отримав компенсацію у розмірі 250 000 євро, а член правління Айвар Стракшас – у розмірі 200 000 євро.

Тепер прокуратура Ризького окружного суду як ініціатор процесу має ухвалити рішення про пред’явлення звинувачення.

Нагадаємо, латвійський національний залізничний оператор LDz з 2022 року впроваджує нову комерційну послугу – зберігання вантажних вагонів.

Джерелоpress.lv

читайте також

Завантаження....