URM
Міжнародні Новини

Латвійська залізниця має намір електрифікувати до 2040 року всю залізничну мережу країни

Латвійській залізничний оператор Latvijas dzelzcels планує до 2040 року електрифікувати всю залізничну мережу країни, заявив голова правління компанії Маріс Клейнбергс.

За його словами, наразі розробляються схеми та механізми фінансування проєкту, а також кошториси видатків. За попередніми оцінками, необхідний обсяг фінансування становитиме від 4 млрд до 4,5 млрд євро.

Як уточнили в LDz, такий обсяг фінансування передбачений для всіх проєктів модернізації інфраструктури LDz до 2035 року: електрифікації, збільшення швидкості поїздів, розбудови пасажирських перонів та ін.

Клейнбергс зауважив, що роботи з електрифікації латвійської залізниці були припинено навесні 2020 року. За його словами, тоді при реалізації проєкту акцент був зроблений на вантажоперевезення, проте пізніше стало зрозуміло, що обсяги вантажопотоків, що спочатку прогнозуються, не будуть досягнуті. Наразі проєкт електрифікації заснований на забезпеченні пасажирських перевезень.

Зараз проводиться реконструкція електрифікованих колій протяжністю 81 км у ризькому залізничному вузлі, потужність буде збільшена з 3,3 кВ до 25 кВ. Для проєкту, який планується реалізувати до 2026 року, передбачено 72,2 млн євро з фонду ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що після Литви Латвія також може ввести санкції проти «Білоруськалію».

читайте також

Завантаження....