URM
Міжнародні Новини Події Укрзалізниця

Посли «Великої сімки» відзначили важливість обрання нового очільника Укрзалізниці

Учора міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зустрівся з послами держав G7. На зустрічі міністр обговорив з представниками «Великої сімки» низку масштабних проєктів та проблем, якими опікувалася нова інфраструктурна команда в перші сто днів роботи. Зокрема йшлося про:

  • нові зміни в АТ «Укрзалізниця» — проговорили підвищення тарифів на вантажні перевезення, важливу угоду з Deutsche Bahn у сферах пасажирських перевезень і енергоменеджменту. Також сторони відзначили важливість обрання нового постійно діючого голови правління товариства;
  • критична ситуація з дозволами на міжнародні вантажні перевезення — міністр інфраструктури наголосив на тому, що є проблема з додатковими дозволами на вантажні перевезення з країнами ЄС, особливо з Республікою Польща. Це обмежує розвиток експорту України та не дає повною мірою використовувати торговельні можливості, передбачені угодою про асоціацію з ЄС. Так, наприклад, наявний обсяг дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень Республіки Польща не задовольняє потреби ринку та не відповідає розвитку товарообігу з Україною;
  • реформа внутрішніх водних шляхів — з 1 січня 2022 року набирає чинності Закон України «Про внутрішній водний транспорт», який імплементує в Україні європейські стандарти в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах. Олександр Кубраков розповів про кадрові зміни у Морській адміністрації і звернувся за підтримкою міжнародних партнерів у зміцненні її інституційного статусу;
  • розвиток української авіації — Україна очікує підписання Договору про спільний авіаційний простір з ЄС. Це рішення має відкрити європейський ринок для українських перевізників, а також сприяти покращенню сервісу в українській авіації. Також триває дослідження опцій створення національного авіаперевізника за підтримки французьких консультантів.

Зазначимо, що це була перша в історії Міністерства інфраструктури зустріч голови відомства з представниками «Великої сімки». Загалом у фокусі заходів була реформа державного управління, залучення інвестицій, захист національних та економічних інтересів України.

Партнерство з країнами G7 є важливим для втілення планів «Великого будівництва». У фокусі – спільні проєкти, які скорочують відстані між нашими країнами, сприяють сталому розвитку усіх регіонів. Для нас важливий досвід країн, які ще 10-15 років тому пройшли шлях євроінтеграції в інфраструктурі та запровадили принципи корпоративного управління у державних компаніях.

Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України

За словами Кубракова, міністерство має стратегічні проєкти співпраці із кожною країною «Великої сімки» у дорожньому, залізничному, водному та авіаційному транспорті. Далі очікуються нові проєкти у галузі туризму.

читайте також

Завантаження....