URM
Укрзалізниця Новини

Кубраков: Три ключові рішення запобігли дефолту і зупинці УЗ

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков пояснив, як Укрзалізницю вдалося вивести на прибуток у 2021 році. За словами міністра, три ключові рішення попередили дефолт і зупинку стратегічної державної компанії. Ідеться про:

   1. Усунення компаній-посередників, через які ціни на електроенергію для УЗ були завищеними. Завдяки рішенню Уряду УЗ отримала можливість закуповувати електроенергію напряму у виробника – Енергоатому. Перший укладений контракт за новими правилами дозволив УЗ зекономити понад 4 млрд грн.
   2. Підвищення тарифів на вантажні перевезення. Історично найбільша ставка підвищення дозволила УЗ отримати додаткових 2 млрд грн у цьому році і ще 12 у наступному.

    Це рішення було непопулярним, його намагалися оскаржити у судах, та все ж системний бізнес розуміє – підвищення тарифів необхідне для того, щоб Укрзалізниця мала ресурси на відновлення.Майже половина залізничних шляхів має прострочені ремонтні терміни, середній вік вантажних вагонів – 29 років. Без капітальних інвестицій залізниця стане ще повільнішою, небезпечнішою, а згодом і непотрібною ані бізнесу, ані державі.

    Олександр Кубраков
   3. Слідування принципам OECD та корпоративного управління. Реформа корпоративного управління є ключем до системної та злагодженої роботи стратегічної державної компанії. Як і менеджмент компанії, так і Наглядова рада мають складатися з професіоналів, які працюють за визначеними КРІ, є політично незалежними та ставлять інтереси компанії та держави понад усе.

Зазначимо, що в  Тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради щодо оцінки стану Укрзалізниці назвали 250 млн грн умовного прибутку, які керівництво УЗ має намір показати за підсумком 2021 «результатами бухгалтерських маніпуляцій«.

читайте також

Завантаження....