URM
Події Новини

Крадіжка росією зерна з окупованих територій може спричинити на них голод

Вивезення українського зерна — це не тільки розграбування нових окупованих територій України та збут у треті країни через закриті кримські порти, це ще й голод на окупованих територіях, що є воєнним злочином. Про це зазначає керівник прокуратури АР Крим і Севастополя Ігор Поночовний у коментарі Центру журналістських розслідувань.

рф цілеспрямовано розкрадає українське зерно з окупованих територій Херсонської та Запорізької областей. Розслідуванням цих порушень, за словами Ігоря Поночовного, займається прокуратура областей, на території яких було вчинено розкрадання.

Однак рф у цьому випадку використовує окупований півострів як своєрідний логістичний хаб в «сірій зоні» для подальшого перевезення та збуту награбованого. Судна під прапором рф спочатку незаконно потрапляють до окупованого Криму, а потім, через закриті з 2014 року морські порти, зерно переправляють до третіх країн. Такі дії ми кваліфікуємо як порушення порядку в’їзду та виїзду на тимчасово окуповану територію (ч. 2 ст. 332-1 КК України), що тягнуть за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден.

керівник прокуратури АР Крим і Севастополя Ігор Поночовний

Очільник прокуратури звертає увагу й на дотримання норм міжнародного гуманітарного права, яке застосовується до окупованої території.

В умовах збройного конфлікту МГП покладає на державу-окупанта, тобто рф, обов’язок забезпечувати нормальні умови для життя цивільного населення на окупованій території. Це стосується забезпечення базових потреб, зокрема, і щодо продуктів харчування, питної води, нормальних санітарно-гігієнічних умов.

керівник прокуратури АР Крим і Севастополя Ігор Поночовний

Поночовний робить припущення, що дії рф із вивезення українського зерна з нових окупованих територій України та збут у треті країни, спрямовані не тільки на розграбування національних цінностей, а й на спричинення голоду, що є забороненим методом ведення війни та воєнним злочином.

Прокуратура АРК та Севастополя розпочала провадження через вивезення російськими судами з портів окупованого Криму зерна, викраденого військами рф на півдні України. Від початку війни росія незаконно вивезла близько 100 тисяч тонн вкраденого в Україні зерна в Сирію.

читайте також

Завантаження....