URM
Бізнес Новини Тяга

«Ковальська» заявила про зупинення 80 % виробничих потужностей через відсутність тяги на залізниці

Виробник будматеріалів «Ковальська» заявив, що минулого тижня 80 % виробничих потужностей підприємства були зупинені через відсутність локомотивів на залізниці.

Потужності зупинили на кілька днів, але, за словами керівника компанія Сергія Пилипенка, це не в останнє. Так, минулого тижня понад 500 вагонів з цементом і щебенем нікуди не рухалися через тотальну відсутність тяги.

Ми зупинили відвантаження бетону для наших клієнтів і всі сили кинули на те, щоб доставити сировину. Поки ми намагалися «дотягти» свої вагони, простоювали цементні заводи, які так само не можуть отримувати вчасно сировину і відвантажувати продукцію.

Сергій Пилипенко

За його словами, проблеми залізниці, що накопичувалися роками, зараз перетворилися на системну кризу з важкими наслідками для всіх учасників ринку.

Аграрії, металурги, будівельники – ми всі заручники системних помилок і безвідповідальності керманичів транспортного монополіста.

Сергій Пилипенко

Пилипенко зазначив, що, на його думку, найбільшим ризиком для економічного зростання України є стан залізниці.

Години та дні простою виробничих підприємств коштують державі від 1 до 3% втраченого зростання ВВП лише через дії однієї компанії, яка вже стільки років потребує реформи.

Сергій Пилипенко

Тому керівник компанії закликав якнайшвидше запустити приватну тягу та покращити процес керування на залізниці.

Нагадаємо, уже майже рік, як у рамках експерименту мала б працювати приватна тяга на залізничних коліях загального користування. 4 грудня 2021 року мають підбити підсумки експерименту.

читайте також

Завантаження....