URM
Укрзалізниця Новини Пасажирські перевезення

Колишня уповноважена АМКУ про закупівлю 80 електропоїздів: зроблено все, щоб на тендер прийшов один виробник

Колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету України Агія Загребельська прокоментувала тендер щодо закупівлі 80 електропоїздів для Укрзалізниці.

За її словами, тендер оголошено під швейцарського виробника рухомого складу Stadler.

Було зроблено все для того, щоб на тендер прийшов винятково один виробник. Ще до оголошення закупівлі чиновники в присутності Президента підписали меморандум зі швейцарською компанією Stadler про закупівлю саме цих електричок. Надрукували купу новин про те, що купуватимуть саме в них. І навіть на тридцятиріччя Незалежності показали нам швейцарські електрички. Зрозуміло, що після такого великого натяку навряд чи хтось із дипломатичних європейців наважиться приїхати в Україну «повоювати» за контракт. А значить можна не турбуючись ставити максимальну ціну.

Агія Загребельська

За словами Загребельської, Укрзалізниця встановила ціну вдвічі більшу за ту, за якою ці електрички купують самі європейці й не виходить на контакт із Siemens, який може конкурувати.

Німецький Siemens, який активно збиває ціну на європейських аукціонах, вже завалив Укрзалізницю питаннями, на які вона місяць як не може знайти час, щоб відповісти.

Агія Загребельська

1 жовтня Укрзалізниця оголосила тендер щодо закупівлі 80 електричок на орієнтовну суму 31,462 млрд грн.

Напередодні кінцевий термін подачі пропозицій на тендер щодо закупівлі 80 електропоїздів для Укрзалізниці перенесли. Про те, які ризики несе цей тендер, ви можете більш детально прочитати за посиланням.

читайте також

Завантаження....