Працівники УЗ самоорганізувалися, щоб допомогти машиністу Олександру Назаренку. Чоловік керував поїздом № 43 Київ — Івано-Франківськ, який 3 лютого зіткнувся з вантажівкою.
Матеріальну допомогу збирає дружина залізничника Вікторія Назаренко через соцмережі. Реквізит банківської картки: 4790 7299 3480 3735.
В Укрзалізниці, зі свого боку, пообіцяли виплатити матеріальну допомогу на лікування машиніста. Крім того, повідомили, що вже оформляються всі необхідні документи для здійснення виплат страховою компанією «Раритет». За словами голови правління Укрзалізниці Олександра Камишіна, ця ситуація перебуває під його особистим контролем.
Помічник машиніста встиг пригнутися. Машиніст до останнього вживав екстрених заходів і в результаті тяжко постраждав. Нині він у реанімації Рівненської міської лікарні. Зі свого боку компанія надасть усю необхідну допомогу машиністу, це питання у мене на контролі.
Стан машиніста Олександра Назаренка тяжкий
Олександру Назаренку 27 років і родом він з Київщини. Після аварії чоловік перебуває в реанімації. Жодних прогнозів лікарі поки не дають.
Виявили переломи – чотири шийного відділу зі зміщенням і з компресією спинного мозку. Стан хворого важкий, у нього розвинулося явище тетраплегії – різке обмеження рухів у верхніх і нижніх кінцівках. Зараз стоїть питання про переведення його у нейрохірургічне відділення Рівненської ЦМЛ, де спеціалісти можуть ухвалити рішення про оперативне втручання.
Водій вантажівки, яка виїхала на переїзд, серйозно не постраждав. Момент зіткнення бачили поліцейські. У коментарях «Суспільному» вони розповіли, як це було. Також цю мить зафіксували камери відеоспостереження.
Підійшли до самого шлагбаума і пробували підняти його або повернути вліво, потому помітили, що наближається потяг з Дубна, який рухався у напрямку Львова. Було декілька секунд на роздуми, гукнув колезі: «Тікай». Не встигли розблокувати водія і відбігли з місця події. За секунду відбулося зіткнення.
Одразу після зіткнення на місце ДТП прибули рятувальники. За допомогою спецінструмента вони деблокували травмованого машиніста. Медики вкололи йому знеболювальне, а рятувальники в зафіксованому положенні на ношах приблизно 500 метрів несли чоловіка до карети швидкої медичної допомоги.
Реакція залізничників на аварію
У соцмережах залізничники вже розкритикували керівництво компанії за непрофесіоналізм. Так, багато хто з працівників УЗ звернув увагу на те, що Назаренка можна було б транспортувати гелікоптером, який є на балансі УЗ.
Зазначимо, що вертоліт BELL 430 Укрзалізниця придбала ще в 2003 році за 8 мільйонів доларів. Щоправда особливих згадок про використання повітряного судна залізничниками не було. Відомо лише, що в 2007 році вертоліт УЗ використовував Віктор Янукович. А в 2021-му році в компанії запланували продати машини представницького класу та гелікоптер. Мовляв, це непрофільні активи.
Зазначимо, що прецеденти доставки хворих гелікоптером в Україні вже є. Так, наприклад, 9-го квітня було виконано першу цивільну аеромедичну евакуацію в Україні. 78-річну пацієнтку з діагнозом гостре порушенням мозкового кровообігу перевезли гелікоптером з міста Турка до інсультного центру Лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.
Пізніше, улітку, з обласної дитячої лікарні Рівного Нацполіція гелікоптером успішно транспортувала шестимісячного хлопчика.
Чому Укрзалізниця не використовує гелікоптер — питання риторичне.
Велика кількість переїздів — без чергових
Залізничники скаржаться, що зараз велика кількість залізничних переїздів працює без чергових по переїзду. Людей або скоротили, або вони самі звільнилися через низьку зарплату. Працівник УЗ Максим Москалець опублікував відео, у якому поскаржився на умови праці, зокрема на небезпечну ділянку шляху недалеко від Києва:
6 переїздів на 100-кілометровому відрізку шляху без чергових по переїзду. На шляху працює все: освітлення, сигналізація. Немає головного — це людини, яка в разі аварійної ситуації зможе натиснути кнопку, яка попередить машиніста, що на переїзді є щось стороннє. Ці 6 переїздів не під охороною! Там навіть забиті вікна. Про яку безпеку руху ми говоримо? Про яку безпеку пасажирів ми говоримо! Машиністи неодноразово звертали увагу, що там небезпечна ділянка.
Обурюються станом і роботою переїздів і пересічні українці. Так, у місцевих ЗМІ Миколаєва вийшла стаття про те, що місцеві мешканці обурюються тим, що по кілька разів на день і подовгу простоюють перед закритим залізничним переїздом.
Особливо обурила місцевих ситуація, коли 3 лютого 2022 року, приблизно з 17:20 автотранспорт застряг там у величезних заторах майже на пів години. Водії лаялися, кричали на працівника залізниці, не особливо підбираючи культурні вислови, вимагаючи відкрити шлагбаум, оскільки потяг за весь цей час так і не пройшов повз машини, що чекали.
Виїхав лише один локомотив з боку порту повільно, проїхав трохи та почав здавати назад. Пройшло хвилин 20… Після питання «де поїзд?», сказали, що він має доїхати до станції (???), що автоматика інакше не відкриває шлагбаум. Після того, як почали обурюватися і сигналити машини, працівники залізниці пішли відкривати його вручну (це цирк просто!). Через це діти спізнилися на тренування, сиділи чекали на батьків у школі (початкові класи).
У зв’язку із цим подіями, просимо усіх читачів поділитися інформацію про стан залізничних переїздів біля ваших населених пунктів. У коментарях до цієї новини або безпосередньо на нашу сторінку у Фейсбук Ви можете надсилати інформацію про те, де ще є такі переїзди (які довго стоять закриті, чим провокують порушення чи взагалі нерегульовані і з поганою інфраструктурою навколо).
Залізничні переїзди — зона підвищеної уваги
Навели в Укрзалізниці і статистику ДТП на переїздах. Так, у 2020 році із 59 ДТП на коліях 50 сталися через бажання водіїв проскочити під закритий шлагбаум. У 2021 році з 79 випадків 69 – це аварії на переїздах. Зазначимо, що залізничні переїзди — це зона підвищеної уваги для пішоходів та для водіїв. Тож дотримання Правил дорожнього руху поблизу них є надзвичайно важливим, а їхнє порушення може призвести до непередбачуваних тяжких або непоправних наслідків. Редакція URM радить усім повторити пункт 20 правил дорожнього руху, а саме: «Рух через залізничні переїзди«. Знання і дотримання цих правил справді рятує життя.