URM
Вантажні перевезення Бізнес Новини Тарифи

В «АрселорМіттал» виступили проти підвищення тарифів на залізничні перевезення

Перш ніж підвищувати тарифи на вантажні перевезення, Укрзалізниця повинна показати їхню структуру. Таку думку висловив глава представництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» у Києві Ткаченко.

Також Ткаченко переконаний — необхідність підвищення тарифів викликана дотуванням пасажирського сегмента. Тож Укрзалізниця має насамперед провести реформи й виділити різні компанії: пасажирську та вантажну.

Загальновідомий факт, що пасажирські перевезення дотуються саме перевезеннями вантажними. І неодноразово вже були пропозиції, УЗ цю ідею підтримала, щоб роз’єднати ці два напрямки, щоб ми всі бачили і розуміли, скільки потрібно коштів, щоб підтримувати наших громадян, які використовують УЗ, і в якій кількості закладати ці кошти в державний бюджет.

Ткаченко переконаний, якщо УЗ підвищить тарифи, то розгубить клієнтів.

Усі ми зацікавлені, щоб УЗ працювала добре й була ефективною. Але ми маємо розуміти, що коли починається зростання цін, то клієнти УЗ починають шукати інші можливості – наприклад, скорочувати перевезення, або надавати перевагу автомобільним. Тому зростання тарифів не веде до зростання активності бізнесу.

Водночас Профспілка залізничників просить МІУ збільшити пропоноване підвищення тарифів на вантажні перевезення. У профспілці вважають, що пропоноване міністерством підвищення вантажних тарифів недостатнє. Так, за даними Державної служби статистики України, з 2009 року до 2020 року зростання індексу цін виробників промислової продукції випереджає індекс тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 60%.

Нагадаємо, на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили проєкт наказу  «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-го класу:

  • встановити тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу;
  • збільшити тарифи на перевезення нинішньої групи вантажів 1-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 20,4% з 01.01.2022;
  • збільшити тарифи на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 6,5% з 01.01.2022.

У МІУ очікують, що прийняття проєкту наказу дозволить скоротити перехресне субсидування між вантажами та привести до беззбиткового рівня перевезення вантажів позакласної групи 1-го тарифного класу.

Зі свого боку в УЗ підрахували — у разі зміни тарифів з 1 вересня 2021 року Укрзалізниця вже до кінця цього року зможе одержати додаткові доходи в сумі 1,783 млрд грн і близько 10 млрд грн  наступного року.

читайте також

Завантаження....