URM
Міжнародні Новини

Китайська залізниця закрила рух до ЄС через залізничні переходи Алашанькоу та Еренхот 

Залізничні відправлення із Китаю до Європи через прикордонні переходи Алашанькоу та Еренхот тимчасово припинено.

Заборона діє з 25 жовтня й до 1 листопада для Алашанкоу та до 28 жовтня для Еренхота. Китайська залізниця вперше реалізує таке рішення. Причиною є затори на кордоні. 

Затори виникли через коронавірусні обмеження для персоналу, що зменшило пропускну здатність на станціях. В Алашанькоу кількість потягів, які прямують з Китаю до Казахстану, знизилася з 16 до 5-6 на добу.

Через суворі обмеження потік товарів через кордон зупинився, приблизно 150 товарних поїздів й 7000 вагонів очікують на перетин кордону, а ще сто поїздів і 5000 вагонів чекають у дорозі. 

Стоять не лише транзитні вантажі з Китаю, а й з Японії та Кореї, через що вантажовідправники несуть втрати. Затримка вантажу спостерігається й у напрямку Малашевичів (Білорус -Польща), де понад 500 контейнерів наразі стоять у черзі, а затримки в середньому становлять близько 10 днів.

Нагадаємо, у вересні для вантажних поїздів Китай-Європа впроваджена спрощена процедура митного оформлення. Відповідно до нової процедури, спрямованої на підвищення ефективності та посилення нагляду, керівник вантажного поїзда може надати митному органу електронні дані залізничного маніфесту до прибуття поїзда в порт.

читайте також

Завантаження....