URM
Новини Укрзалізниця

Кінець епохи: УЗ здасть сходинки головного ескалатора країни в музей

Сьогодні у вестибюлі столичного Центрального залізничного вокзалу розпочалися роботи з демонтажу старого ескалатора. Встановлювати новий підйомник почнуть на початку лютого.

Старий ескалатор буде утилізовано на брухт. Плануємо декілька його сходинок залишити як музейний експонат та символ початку залізних змін на залізниці.

Олександр Перцовський, член правління АТ «Укрзалізниця»

Переможець торгів — ТОВ «Міцуї Україна» встановить новий підйомник до 6 квітня 2022 року. Він розрахований на роботу впродовж 30 років без проведення капітального ремонту.

У договорі передбачено, що впродовж п’яти років сервісне обслуговування ескалатору буде надавати компанія «Міцуї Україна».

На новий ескалатор АТ «Укрзалізниця» витратить близько 13 млн грн, що на 16 % менше від очікуваної вартості. Він зможе транспортувати до 11 тисяч пасажирів на добу. Також ескалатор матиме систему автоматичної дезінфекції поручнів, регулятор швидкості, сенсор для зупинки сходового полотна за відсутності пасажирів.

Контракт з підрядником  ТОВ «Міцуї Україна» уклали ще в липні 2021 року. Наприкінці 2021 року дію договору з ним продовжили до квітня 2022 року. За понад два десятиліття роботи старий ескалатор перевіз приблизно  250 млн пасажирів.

читайте також

Завантаження....