URM
Пасажирські перевезення Новини

У липні в Запорізькій області відновили курсування 4 електричок

У 2020 році під час введення загальнодержавних карантинних обмежень Придніпровською залізницею було скасовано рух низки приміських потягів територією Запорізької області. В облдержадміністрації  підрахували — кількість потягів зменшилася втричі.

Зараз у Запорізькій області призначено в основному ті приміські поїзди, що здійснюють перевезення до та з місця роботи працівників основних промислових підприємств, які забезпечують життєдіяльність міст та об’єктів критичної інфраструктури: Запоріжжя — Мелітополь, Канцерівка — Мелітополь, Запоріжжя — Пришиб, Запоріжжя — Вільнянськ, Запоріжжя — Пологи.

Кожна 10 послуга з перевезення – це приміські електрички. Останні 1,5 року залізничний транспорт працює в особливих умовах через карантинні обмеження, було призупинене сполучення, також виникає питання щодо оновлення транспорту.

Олександр Старух, голова Запорізької облдержадміністрації

Більша частина перевезень залізничним транспортом зосереджена на ділянці Запоріжжя-1 – Плавні вантажні.

Найбільш завантажені пасажирські залізничні станції: Запоріжжя-1, Мелітополь, Запоріжжя-2, Вільнянськ, Таврійськ, Плавні вантажні, Пришиб.

В обладміністрації відзначають — до них постійно надходять звернення від громадян, райдержадміністрацій, виконавчих комітетів місцевих рад щодо відновлення руху окремих приміських потягів.

У зв’язку з потребами населення в липні додатково відновлено курсування приміських поїздів:

  • № 6496 Нікополь – Запоріжжя-2;
  • № 6491 Запоріжжя-2 – Нікополь;
  • № 6915/6919 Запоріжжя-2 – Мелітополь – Новоолексіївка;
  • № 6556/6554 Новоолексіївка – Мелітополь – Запоріжжя-2.

На сьогодні також опрацьовується питання щодо відновлення курсування приміського поїзда Запоріжжя – Енергодар. Та відновлення сполучення Запоріжжя – Бердянськ.

Позиція Укрзалізниці щодо приміських перевезень пільговиків

Разом з тим, з  місцевих бюджетів Придніпровській залізниці було компенсовано всього 26,5 % від суми, на яку було перевезено пільговиків. Загалом у  першому півріччі 2021 року Придніпровська залізниця у приміському сполученні перевезла 3 млн 154 тис. пасажирів, з яких 589 тис. осіб (18,6 %) – це пільговики.

Начальник служби приміських пасажирських перевезень Юрій Савченко зазначає, що за пів року УЗ уклала 52 договори з місцевою владою щодо відшкодування витрат на соціальні перевезення.

Хтось платить, а хтось — ні

Посадовець також зазначив міську раду Мелітополя та Запоріжжя, які намагаються відшкодувати перевізнику витрати на приміські перевезення пільговиків. На противагу, зазначає Савченко, є і Дніпровська міська рада, яка лише в 2021 році заборгувала залізниці понад 3 млн грн компенсаційних сум.

Нагадаємо, що за 2020 рік Укрзалізниця отримала від місцевих органів влади лише 28 % компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні.

Через таке ставлення з боку місцевої влади до перевізника в Укрзалізниці планують перейти на укладання публічних договорів з обласними адміністраціями про надання послуг  й лише за наявності відповідного договору здійснювати перевезення.

Попри збитковість пасажирки, в Укрзалізниці налаштовані оптимістично – цьогоріч компанія планує отримати майже 8,8 млн доходів від перевезення пасажирів.

читайте також

Завантаження....