URM
Інфраструктура Новини Порти

Кернел та АМПУ інвестують у порт Чорноморська понад $100 млн

Міністерство інфраструктури та міжнародна компанія «Кернел» запустять низку проєктів щодо розвитку інфраструктури Чорноморського морського порту. Сумарна вартість — понад 100 млн доларів.

Зокрема йдеться про реконструкцію наявних та будівництво нових причалів, а також розширення підхідних залізничних шляхів. Це забезпечить підвищення вантажообігу порту й надходжень від портових зборів.

Ми дійшли попередньої згоди щодо реалізації державно-приватного партнерства в оновленні гідротехнічної, складської та залізничної інфраструктури порту. І інвестор, і держава мають спільну мету — створити сучасні портові потужності під гарантію зростання вантажообігу. Зараз розпочинається розробка проєктної документації та оцінка інвестицій. І вже в другому кварталі цього року плануємо виходити на підписання взаємних зобов’язань держави та приватного інвестора.

Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України

Відзначимо, що компанія Кернел є провідним експортером сільськогосподарської продукції та одним із найбільших приватних портових операторів, який сьогодні забезпечує майже 40% вантажопотоку ДП «МТП «Чорноморськ». За 10 років роботи компанія збільшила експорт у 2,5 раза. Минулого року причали та припортова інфраструктура прийняли 10,2 млн т. зернових. Водночас середній рівень завантаженості наявної портової інфраструктури склав 92 %. У планах — подальше збільшення вантажопотоку, однак це вимагає розширення пропускної потужності портової інфраструктури.

читайте також

Завантаження....