URM
Укрзалізниця Новини

Керівництво УЗ відмовилося надавати громадськості фінзвітність – на представників склали адмінпротоколи

На двох представників Укрзалізниці склали адмінпротоколи. Ідеться про директора з економіки і фінансів Максима Іванініва та директора Департаменту економіки, планування та бюджетування Світлану Дементьєву.

Протоколи склали за відмову надати фінзвітність на відповідний запит. В Укрзалізниці відмовилась надавати інформацію. У відповіді йшлося, що фінансові звіти компанії, 100% акції якої є у державній власності, не становлять суспільного інтересу та є конфіденційними. 

Справу буде розглядати Печерський райсуд міста Києва. Посадовці можуть отримати штрафи від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів. Тобто від 425 до 850 гривень.

Запит надіслали активісти проекту «Марлін». Вони зауважують, що ця справа може стати ще одним доказом у дебатах громадськості та представників держкомпаній, чи повинні останні надавати звіти на запити згідно до Закону «Про доступ до публічної інформації».    

За заявою «Марлін» представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової звернувся до УЗ щодо повторного розгляду запиту. Але компанія не взяла до уваги роз’яснення омбудсмена, тому правоохоронці й склали протоколи про злочин.

читайте також

Завантаження....