URM
Новини Інфраструктура

Кава: В сучасному світі ми вже давно вимірюємо відстані не в кілометрах, а в часі

Заступник міністра фінансів Олександр Кава агентству «Інтерфакс-Україна» розповів на яких напрямках можна пришвидшити рух поїздів. За словами чиновника, зараз готується портфель інвестиційних проектів, який дозволить пришвидшити поїзди на багатьох напрямках.

«В сучасному світі ми вже давно вимірюємо відстані не в кілометрах, а в часі, необхідному, щоб потрапити з пункту А в пункт Б. Тому однозначно скорочення тривалості поїздок – це саме той напрям, в якому необхідно працювати. Багато що хотілося б зробити, але все впирається в фінансування. Швидкісне сполучення – це капітальні інвестиції.УЗ намагається працювати по змозі в цьому напрямку, щоб скорочувати тривалість поїздок для пасажирів», — відзначив Кава.

Де можна пришвидшити рух поїздів в Україні:

  1. Київ — Полтава — Харків. На цьому відрізку є багато ділянок, де швидкість поїздів на перегонах між станціями сягає 160 км/год., а на станціях через стрілочні переводи поїзди змушені скидати швидкість до 120 км/год. Якщо замінити ці стрілочні переводи, то можна заощадити час і скоротити тривалість поїздки на 15-20 хвилин.
  2. Галич — Підвисоке. Відновлення цієї залізничної ділянки в Івано-Франківській області довжиною лише 29 км дозволить на три години скоротити час поїздки з міст центральної та південної України до Івано-Франківська та на прикарпатські курорти. А відстань від Тернополя до Івано-Франківська по залізниці скоротиться вдвічі з нинішніх 283 км до 141 км. Ці 29 км залізничної ділянки демонтували в 1944 році.
  3. Київ — Лисичанськ. Є проект, який передбачає скорочення тривалості поїздки зі столиці до міст Сєвєродонецько-Лисичанської агломерації з нинішніх 12-16 годин до лише 8 годин. Такого результату можна досягти шляхом модернізації з підвищенням швидкості руху поїздів на існуючій ділянці Сіверськ — Лисичанськ та електрифікації 25 км від Лисичанська до Новозолотарівки.

Також, на думку Кави, доцільно почати процес забезпечення стабільного залізничного сполучення із Чернівцями, які мають значний потенціал для розвитку, що стримується транспортною ізольованістю.

читайте також

Завантаження....