URM
Укрзалізниця Новини

Кабмін ухвалив нову методику грошової оцінки землі, яка зменшить податкове навантаження на УЗ

3 листопада Уряд ухвалив нову уніфіковану методику затвердження нормативної грошової оцінки землі, яка може призвести до зменшення податкового навантаження на Укрзалізницю.

За словами міністра аграрної політики Романа Лещенка, до цього часу існувало три різні методики оцінки. У результаті громади затверджували три різні види документації.

Кабмін ухвалив нову методику грошової оцінки землі, яка зменшить податкове навантаження на УЗЗгідно з новою методикою площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на чітко визначений норматив капіталізованого рентного доходу та п’ять коефіцієнтів, які залежать від розташування, призначення та якості земельного активу.

Кабмін ухвалив нову методику грошової оцінки землі, яка зменшить податкове навантаження на УЗ

Відомо, що зональний коефіцієнт для колій УЗ встановлено на рівні 1, водночас як коефіцієнт цільового призначення для експлуатації будівель та споруд для експлуатації залізничного транспорту на рівні 0,5 (тобто загальний показник помножиться на половину).

За словами представниці партії «УДАР» та колишньої голови ради підприємців при Кабміні Оксани Продан, нова методика призведе до зменшення доходів громадян й прийняте в інтересах Укрзалізниці, яка зекономить на земельному податку 2 млрд грн.

Це рішення – дотація для державного монополіста Укрзалізниці, яка є на сьогодні найбільш корупційним, неефективним і збитковим державним підприємством. Це зменшення бази оподаткування принесе УЗ додаткові майже 2 млрд гривень. А бюджети територіальних громад ці кошти втратять.

Оксана Продан

Крім того, за її словами громадам доведеться за свій кошт наново замовляти документацію на землю.

Зазначимо, за даними звітності Перевізника, за перше півріччя Укрзалізниця сплатила 2 млрд грн земельного податку. Загалом за січень-червень Укрзалізниця сплатила 13,4 млрд грн податків та зборів до бюджетів різних рівнів.

читайте також

Завантаження....