URM
Вантажні перевезення Новини

Кабмін сьогодні має розглянути проєкт закону щодо створення НКРТ

12 січня на засіданні Кабінету Міністрів мають розглянути проєкт закону «Про внесення зміни до Закону України “Про транспортˮ.

Проєкт передбачає створення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту, яка має забезпечити регулювання діяльності суб’єктів природних монополій (зокрема Укрзалізниці).

У разі погодження проєкт має пройти експертизу НАЗК на наявність корупційних ризиків після чого його направлять на розгляд  депутатів Верховної Ради.

Зазначимо, що у березні 2021 року Президент України дав пів року уряду на підготовку цього законопроєкту, але, як бачимо, МІУ не впоралося вчасно.

Також варто зауважити, що у нинішньому варіанті саме Президент призначає членів комісії та її голову, а не спеціальна комісія з представників Кабміну, Парламенту та АМКУ, як це передбачалося раніше.

Нагадаємо, у серпні Ernst & Young виступив за пришвидшення створення НКРТ. На думку аналітиків, відсутність комісії призводить до відсутності прозорого формування тарифів на ринку, що впливає на економіку країни.

читайте також

Завантаження....