URM
Вантажні перевезення Новини

Кабмін схвалив законопроєкт щодо введення плати для вантажівок за користування автомобільними дорогами

22 вересня відбулось засідання Кабінету Міністрів, на якому схвалено два законопроєкти, що стосуються введення плат для вантажівок за використання автомобільних доріг загального користування.

Так, законопроєкт передбачає плату для вантажівок вагою понад 12 тонн. У пояснювальній записці вказано, що в Україні зареєстровано 9 млн автомобілів, з них 1,5 млн вантажівок.

При цьому знос дорожнього покриття, спричинений вантажівками, у 50 тисяч сильніший, ніж легковими автомобілями. Також зауважено, що відповідну плату для вантажівок ввела більшість країн Східної Європи.

Держава очікує завдяки цьому отримувати додаткові 9 млрд грн на рік, за тарифу 1-3 грн на кілометр. Отримані кошти планують спрямувати в дорожній фонд. За ухилення від сплати передбачено штрафи.

Тепер Кабмін має подати ці два проєкти змін до бюджетного кодексу та закону про джерела фінансування дорожнього господарства на розгляд Верховної Ради, яка й має їх ухвалити. За успішним сценарієм плата для вантажівок буде введена з 2023 року.

Нагадаємо, МІУ оприлюднило відповідний законопроєкт у липні 2021 року.

читайте також

Завантаження....