URM
Укрзалізниця Новини

Кабмін затвердив законопроєкт про збільшення штрафів за пошкодження залізничної інфраструктури 

15 грудня на засіданні Кабінету Міністрів розглянули законопроєкт від МІУ «Про внесення змін до КК України щодо посилення відповідальності за втручання в діяльність залізничного транспорту».

Проєктом пропонується встановити штраф за пошкодження залізничної інфраструктури від 1500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз від 50 до 200). За блокування транспортних комунікацій — штраф від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів або виправні роботи до двох років, або арешт до шести місяців, або обмеження волі до трьох років.

Також Кабмін планує внести зміни до закону про брухт, аби обмежити приймання пунктами збору залізничних деталей, дозволивши прийом лише від власника колії або рухомого складу та заборонити прийом від третіх сторін.

За заготівлю такого брухту пропонують карати штрафом від 1000 до 2500 неоподаткованих мінімумів або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до одного року.

У пояснювальній записці зазначено, що у 2019 році регіональними філіями УЗ було зафіксовано 25 957 розукомплектованих вантажних вагонів. За цими фактами УЗ направила 10953 письмових звернення до поліції, проте лише 5929 з них стали кримінальними провадженнями, що становить 54 % від загальної кількості звернень.

Нагадаємо, 4 червня МІУ оприлюднило відповідний проєкт на обговорення. Тепер його мають подати на розгляд Верховної Ради.

читайте також

Завантаження....