URM
Вантажні перевезення Новини

Кабмін погодив законопроєкт про НКРТ. Що він передбачає

На сьогоднішньому засіданні уряду погодили проєкт закону «Про внесення зміни до Закону України “Про транспорт», який передбачає створення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ).

Тепер проєкт має пройти експертизу НАЗК на наявність корупційних ризиків після чого його направлять на розгляд  депутатів Верховної Ради. Згідно з новою редакцією НКРТ підпорядкована Президенту України.

Адже формально саме на підставі його наказу у березні й був розробок цей акт, хоча ще у 2020 році два варіанти створення НКРТ пропонували як МІУ, так й депутати, але жоден так й не був розглянутий.

У президентській редакції головною зміною є те, що саме Президент тепер призначає шістьох членів комісії та голову НКРТ. Раніше їх призначав Кабін за поданням спеціальної комісії, яка склалась з представників Уряду, Президента, парламенту, АМКУ та громадськості.

НКРТ бере участь у формуванні тарифної політики та здійснює держрегулювання природних монополій. Зокрема для Укрзалізниці це стосується: користування залізничними коліями, диспетчерськими службами, вокзалами та іншими об’єктами інфраструктури.

Крім того, НКРТ має створювати сприятливі організаційні та економічні умови для залучення інвестицій у транспорт, а також проводити моніторинг та аналіз ринку. На комісію покладено розгляд суперечок між учасниками ринку в межах компетенції.

Повний текст проєкту за посиланням. Закон набирає чинності з 2024 року (у випадку ухвалення Верховною Радою).

читайте також

Завантаження....