URM
Вантажні перевезення Новини

Кабмін подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт про створення НКРТ

13 січня на розгляд Верховної Ради надійшов проєкт закону про внесення зміни до Закону України «Про транспорт«, який передбачає створення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ).

Редакцію законопроєкту готували в кабміні, але на виконання Указу президента України Володимира Зеленського, тому згідно з ним майбутня НКРТ буде підпорядкована саме Офісу Президента.

Передбачається, що НКРТ братиме участь у формуванні тарифної політики та здійснює держрегулювання природних монополій. Зокрема для Укрзалізниці це стосується: користування залізничними коліями, диспетчерськими службами, вокзалами та іншими об’єктами інфраструктури.

Крім того, НКРТ має створювати сприятливі організаційні та економічні умови для залучення інвестицій у транспорт, а також проводити моніторинг та аналіз ринку. На комісію покладено розгляд суперечок між учасниками ринку в межах компетенції.

Проєкт закону Уряд погодив на засіданні 12 січня. Повний текст проєкту за посиланням. Закон набирає чинності з 2024 року (у випадку ухвалення Верховною Радою).

читайте також

Завантаження....