URM
Бізнес Новини

Кабмін не очікує, що угоду про «промисловий безвіз» із ЄС укладуть у 2022 році 

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що угода про «промисловий безвіз» із Європейським Союзом не буде укладена у 2022 році.

За її словами, конкретні дати вона може назвати влітку 2022 року, коли завершиться робота місій, які оцінюють готовність України до укладення угоди, і після їх завершення уряд зможе ініціювати офіційні переговори.

Угода АСАА (промисловий безвіз) – це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській. Укладання АСАА, або так званого промислового безвізу, дало б змогу виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні замість звернення до офіційного представника — резидента Євросоюзу, який має право отримати такий документ.

Спочатку «промисловий безвіз» буде укладено за трьома секторами промислової продукції: низьковольтне електрообладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини. Після успішного визнання від ЄС перших цих секторів така практика може бути поширена на інші види промисловості.

читайте також

Завантаження....