URM
Укрзалізниця Новини

Кабмін доручив МІУ розробити новий порядок продовження експлуатації вантажних вагонів

11 серпня Кабмін постановив Міністерству інфраструктури у тримісячний термін розробити новий порядок продовження експлуатації вантажних вагонів.

Загалом постанова має два пункти:

  • Установити, що після закінчення строку експлуатації вантажних вагонів, установленого виробником, допускається продовження строку їхньої експлуатації на залізничному транспорті загального користування.
  • Міністерству інфраструктури у тримісячний строк розробити та затвердити Порядок проведення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження строку експлуатації вантажних вагонів (крім вантажних вагонів підприємств технологічного залізничного транспорту, що призначені для переміщення вантажів у виробничих цілях у межах території таких підприємств), установленого виробником, та визначити строк продовження експлуатації таких вагонів.

Зауважимо, що ще в червні на сайті МІУ оприлюднили відповідний проєкт постанови Кабміну «Деякі питання визначення умов і порядку організації діяльності залізничного транспорту загального користування».

У пояснювальній записці вказано, що наразі в Україні 5 організацій можуть надавати послуги з діагностування вагонів. При цьому через конкуренцію вони завжди продовжують термін експлуатації й не несуть відповідальності за подальші інциденти.

Новий механізм має врегулювати питання діагностики й відповідальності всіх учасників процесу продовження експлуатації (вагоноремонтні підприємства, вагоновласники).

читайте також

Завантаження....