URM
Порти Інфраструктура Новини

Ізмаїльський порт не підтримав будівництво залізниці до Рені

Адміністрація Ізмаїльського морського порту відмовилася підтримати ініціативу Одеської ОДА щодо будівництва залізничної колії між портами Ізмаїл та Рені.

Питання можливості будівництва залізничного сполучення від припортової залізничної станції Ізмаїл до Ренійського морського порту було винесено на розгляд Ради Ізмаїльського порту у вівторок, 30 листопада.

На думку більшості представників складу Ради Ізмаїльського морського порту, на сьогодні будівництво залізничного сполучення між Ізмаїльським та Ренійським морськими портами є недоцільним.

Причиною є те, що потужності Ізмаїльського морського порту не задіяні в повному обсязі (близько 40 %), у Ренійському морському порту ситуація ще гірша.Тим часом поява залізничного сполучення між двома українськими портами на Дунаї не сприятиме залученню нових обсягів вантажів: воно призведе лише до перерозподілу вантажопотоків в один із них шляхом іншого.

Проте члени Ради Ізмаїльського порту висунули інші ініціативи: щодо електрифікації відрізка колії від станції Білгород-Дністровський до станції Ізмаїл, що дозволить скоротити час та вартість доставки вантажів залізницею між станціями, а також про перегляд тарифних умов залізничних вантажоперевезень, що може вплинути на зростання транзитного потенціалу між портами Придунав’я.

Нагадаємо, 4 листопада відкрили рух другою електрифікованою колією завдовжки 6,5 км на ділянці Чорноморська — Берегова. Загальна вартість проєкту склала 460 млн грн.

читайте також

Завантаження....