URM
Укрзалізниця Новини

«Італійський страйк» залізничників призведе до зупинки руху поїздів

Через страйк працівників УЗ на маршрути може не вийти рухомий склад, який не відповідає всім вимогам безпеки. А це 80 % усіх пасажирських вагонів в Україні та 70 % локомотивів.

12 жовтня в низці депо УЗ почався «італійський страйк». За словами голови Незалежної профспілки залізничників Володимира Козельського, співробітники компанії будуть страйкувати проти поганих умов праці й низьких зарплат, бо уряд не реагує на їхні прохання.

Ще 11 серпня залізничники зверталися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою вийти на зв’язок і обговорити ситуацію в УЗ. Прем’єр проігнорував це. Водночас у компанії з урядом була домовленість про підвищення зарплат на 25 %, але за 2 роки оклади працівників зросли тільки на 10 %.

У межах страйку весь персонал почне працювати строго «за інструкцією» і буде виконувати тільки ті дії, які їй не суперечать. У реальності такий підхід може паралізувати роботу Укрзалізниці, адже виводити транспорт з простроченим ремонтом інструкцією забороняється.

За словами начальника Південно-Західної залізниці з 2002-го до 2015-го Олексія Кривопішина, наразі в УЗ значна кількість рухомого складу з простроченим ремонтом:

  • 70 % локомотивів (з 2 тис.);
  • 80 % пасажирських вагонів (з 2,5 тис.).

Зазначено, що до профспілки входить 30 тис. представників галузі. За словами Козельського, у листі до Кабміну (який уряд проігнорував) вони вимагали:

  • змусити керівництво УЗ виконувати галузеву угоду (перегляд зарплат);
  • замінити склад органів управління, наглядову раду;
  • забезпечити працівників УЗ безпечними умовами праці.

Водночас Профспілка залізничників і транспортних будівельників України заявила, що узгоджує позиції та напрацьовує алгоритм можливих дій, зокрема з організації та проведення «роботи за інструкцією» (страйку).

URM і надалі продовжить моніторити ситуацію.

читайте також

Завантаження....