URM
Лонгріди Новини Статті

Історія та особливості користування залізничною системою Німеччини — Aussiedlerbote zeitung.

У середині дев’ятнадцятого століття в тоді ще не об’єднаної країні вже експлуатувалося 2000 кілометрів шляхів. А в другій половині були зведені просторі вокзали майже в усіх великих містах Німеччини.

Зараз німецька залізниця — одна з найбільш потужних і ефективних залізничних систем на європейському континенті та у світі. Вона кожен день витримує колосальне транспортне навантаження. Громадський транспорт забезпечує найбільший відсоток внутрішньоміських і приміських поїздок, а також міжміського сполучення.

Історія та особливості користування залізничною системою Німеччини - Aussiedlerbote zeitung.

Перша німецька дерев’яна колія була побудована ще в 1787 році, а перший паровоз — у 1816 році. 

Якщо поглянути на карту залізничних сполучень, то можна побачити густу мережу покриття по всій країні, включаючи далекі регіони. Залізничні вокзали при цьому виконують функцію головних транспортних вузлів і соціальних центрів великих і малих поселень Німеччини.

Монополія на залізничні перевезення

Майже вся інфраструктура, система забезпечення перевезень і супутній сервіс належать Deutsche Bahn. Її фахівці обслуговують приблизно 34 тис. км, з яких 20 тис. км шляхів електрифіковано. Понад 4 тис. локомотивів за рік перевозять понад 2 млрд пасажирів і до трьохсот мільйонів тонн вантажів.

Типи поїздів

Типи поїздів у Німеччині за період у понад 100 років зазнали масу змін. В останні десятиліття складна рухома система насилу, але вирішує завдання перевезення як пасажирів, так і вантажів.

Розподіл за секторальним принципом з урахуванням величини відстані:

 • магістральні напрямки (Fahrzeuge / Fernverkehr);
 • регіональні / приміські маршрути (Nahverkehr).

Для розрізнення типів поїздів використовується білий колір (магістральний напрям) і червоний колір (регіональний напрям).


Магістральні поїзди

Історія та особливості користування залізничною системою Німеччини - Aussiedlerbote zeitung.

 • ICE, InterCity Express — високошвидкісний тип експреса (до 300 км на годину на спеціально пристосованих ділянках залізниці). На інших ділянках швидкість така сама, як у звичайного швидкісного поїзда. Кількість зупинок  –  мінімальна.
 • IC, InterCity — швидкісний поїзд, призначений для сполучення між німецькими регіонами й територіальними центрами.
 • EC, EuroCity — виконує ті самі завдання, що і InterCity, але з розрахунком на «живе» щоденне сполучення із зарубіжними великими центрами.
 • CNL, CityNightLine — міжнародний нічний тип поїзда зі спальними місцями. У всіх інших поїздах «лежачі» місця не передбачено.


Потяги регіонального і приміського призначення

Історія та особливості користування залізничною системою Німеччини - Aussiedlerbote zeitung.

 • RE, RegioExpress робить зупинки у великих і середніх міських агломераціях в окремих регіонах.
 • IRE, InterRegio Express використовується лише на деяких маршрутах. За типовими особливостями мало чим відрізняється від RegioExpress.
 • RB, RegionalBahn робить велику кількість зупинок з метою оптимального охоплення регіонального пасажиропотоку.
 • S, S-Bahn, Stadtbahn призначений для поїздок з приміських районів у великі міста й зворотно. Обслуговує розгалужені міські лінії, будучи в більшості випадків їхньою частиною.

Примітка. Останній тип поїзда, як правило, служить доповненням або заміною системи метро.

Особливості руху поїздів

Зверніть увагу на високу інтенсивність і перевантаженість більшості залізничних ліній. Пасажирські потяги в русі дотримуються тактовий інтервал. Але це правило не стосується нічних експресів.

Час між проходженням чергових типових поїздів через станцію:

 • 1 годину;
 • 30 хвилин;
 • 20 хвилин;
 • 15 хвилин;
 • 10 хвилин.

Надзвичайно висока інтенсивність руху на залізничному транспорті дозволяє мандрівникам швидко й без найменших затримок потрапити в будь-яке місце країни. Між близько розташованими великими населеними пунктами існує вибір від п’яти до десяти поїздів протягом однієї години.

Робочий період руху  –  з 5 ранку і до 12 ночі.

Деякі маршрути передбачають подовження робочого часу до трьох годин. Спеціальні експреси забезпечують доставку пасажирів у великі міста вночі. Низка популярних ліній у цей час обслуговує також і поїзди денного призначення.

Тарифна політика

У тарифній системі не дотримується єдиний для всіх маршрутів порядок оплати. Проте мова йде про найбільш дешевий і ефективний транспорт з погляду комфортного й швидкого пересування.

Історія та особливості користування залізничною системою Німеччини - Aussiedlerbote zeitung.В усіх регіонах країни діє так званий базовий тариф, що дозволяє користуватися тим поїздом, який вам необхідний просто зараз. Він дозволяє вибрати будь-який маршрут і робити низку зупинок по ньому, що дуже зручно для туристів.

Найбільш дорогі квитки в ICE. Так, вартість поїздки з Кельна до Мюнхена в поїзді цього типу обійдеться вам приблизно в 120 — 150 євро (остаточна ціна залежить ще і від класу вагона). Час на дорогу  –  від 4 до 6 годин. Вартість поїздки в IC / EC на 30-40 євро нижча.

Найбільш бюджетні квитки — на проїзд у регіональних поїздах. Врахуйте, що покупка квитка у вагоні першого класу обійдеться вам дорожче в середньому на 50 %, ніж у вагон нижчого класу.

 Ви можете скористатися правом на квиток зі значною знижкою (Sparpreis). Його слід купувати заздалегідь, хоча б за один день до поїздки.

Принцип здешевлення простий: чим раніше купите квиток, тим більше заощадите.

Попередній продаж здійснюється практично за всіма внутрішніми маршрутами більшості міжнародних пересувань. Кількість місць за рівнями комфорту обмежена. Квитки не дорожчі за 30 євро можна придбати лише для поїздки на відстань до 250 кілометрів.

Планування майбутньої поїздки дозволяє знизити її вартість у кілька разів. З 2010 року ціна квитків на магістральні поїзди знижена на 10 %. Це результат зменшення податку на додану вартість для відстаней від п’ятдесяти кілометрів.

У Німеччині залізничний транспорт вважається таким, який найбільше відповідає екологічним нормативам.

Можна проїхати з одного кінця країни в інший на «правильно підібраному» поїзді всього за 30 євро. Повернення або обмін купленого квитка — при сплаті 15 євро.

Квитки у вагони першого класу Sparpreis — від 25 євро.

Маршрути від 250 кілометрів — від 35 євро.

Можна забронювати також вільне місце в магістральному поїзді типів IC, EC, ICE. Попередня покупка квитка на нічний експрес дає можливість знизити його вартість у два-три рази. Бронювання з вибором типу поїзда — магістрального або регіонального — і класу вагона слід здійснювати на сайті bahn.de.

Пересадка

Заощадити можна навіть при одній або кількох зупинках на шляху прямування, вказавши станцію, де планується пересадка, і конкретний період часу на зупинку. Це дозволить скористатися єдиним і дешевшим квитком.

Економія при купівлі квитків на регіональні поїзди

У вихідні дні діє так званий Wochenende-Ticket. Його перевага — поїздки за мінімальну ціну й без обмежень усіма регіонами ФРН (а також всередині міст) сім’єю або компанією до п’яти осіб.

У квитків Quer-durchs-Land-Ticket, що діють в робочі дні, більш обмежені функціональні можливості. Квитком має право скористатися лише один мандрівник.

Länder-Ticket — для подорожей федеральною землею. Ці квитки продаються за найдешевшим тарифом у країні.

Квитки на міський і приміський залізничний транспорт

Купівля квитків у автоматах або на спеціалізованих віртуальних майданчиках дає можливість заощадити п’ять євро. На відміну від поїздів магістрального призначення, на приміських напрямках діє заборона на посадку без квитка.

Скасування рейсу або його затримка

Така обставина тягне за собою вимушену компенсацію незручностей з боку залізничної компанії. Вона включає вартість альтернативного транспорту й у деяких випадках оплату готельного номера на ніч.

Низка інших вигідних пропозицій

У літню пору ви можете придбати здешевлені проїзні квитки з місячним терміном дії. За необхідності частих подорожей Німеччиною купіть одну з карт BahnCard з відчутними знижками або замовте на сайті квиток InterRail з правом поїздок Європою. Врахуйте, що у ФРН відсутні потреби доплати за посадку на швидкісні потяги та обов’язкового резервування вільних місць за наявності InterRail. Ви ризикуєте залишитися без крісла лише в пікові моменти на найбільш популярних дорожніх маршрутах.

Вокзали в Німеччині

Залізничну станцію можна побачити в будь-якому німецькому містечку й навіть селі. У невеликих населених пунктах їх вважають найбільш значущими місцями. Тут розміщено квиткові каси, кіоски й кафе. На ніч маленькі вокзали зазвичай закриваються.

У великих містах може функціонувати кілька станцій. Центральний вокзал, як правило, носить назву Hauptbahnhof. У ньому бізнесмени завжди знайдуть затишні зали DB Lounges для відпочинку і Coworking для плідної роботи під час очікування поїзда.

Великі вокзали функціонують цілодобово. Звичайний набір послуг у таких місцях: камери схову, точки харчування, ресторанчики, невеликі магазини.

Історія та особливості користування залізничною системою Німеччини - Aussiedlerbote zeitung.Висновок

Залізничний транспорт у Німеччині — найдешевший і найефективніший вид перевезень усередині країни. Уміле використання всіх його вигод дозволяє населенню міст і передмість з комфортом обходитися без особистого автомобіля.

 

Авторка: Ірина Лазур для Aussiedlerbote zeitung

читайте також

Завантаження....