URM
Бізнес Новини

«Інтерпайп Сталь»: 10 років зеленої металургії в Україні

Сьогодні інноваційному електросталеплавильному комплексу «Інтерпайп Сталь» виповнюється 10 років. Саме 17 січня 2012 року на заводі було зроблено першу плавку металу.

Досі «Інтерпайп Сталь» залишається єдиним в Україні металургійним заводом, який збудований з нуля за роки незалежності. Ба більше, це найбільша зелена інвестиція у вітчизняну промисловість вартістю $1 млрд (разом із суміжними виробництвами).

Будівництво заводу «під ключ» виконала італійська компанія Danieli, один із провідних світових виробників обладнання для металургійної промисловості.

Запуск «Інтерпайп Сталі» дозволив закрити екологічно брудне мартенівське виробництво сталі, унаслідок чого викиди СО2 в атмосферу знизилися майже в 10 разів, споживання газу – у 8 разів. Таким чином, «Інтерпайп Сталь» уже сьогодні максимально відповідає амбіціям European Green Deal: його викиди не перевищують 250 кг СО2 на тонну сталі.

«Інтерпайп Сталь» оснащена сучасною системою пило- та газоочищення за євростандартами. Підприємство має замкнуту систему водопостачання, яка унеможливлює скидання промислових стічних вод у Дніпро та інші водойми.

Крім того, «Інтерпайп Сталь» – єдиний в Україні завод, у якому інноваційні технології та культура виробництва поєднані із сучасним мистецтвом. На підприємстві створено 5 арт-інсталяцій відомого художника Олафура Еліассона: «Дніпропетровський схід», «Матеріал – це рух», «Твій міст роздумів», «Твій вогняний візерунок», «Твій тунель часу».

Завод «Інтерпайп Сталь» – це виробництво майбутнього, багато в чому передбачив свій час. Ми побудували екологічно дружнє, зелене підприємство 10 років тому, коли світ навіть не говорив про Green Deal і не боровся з викидами CO2, як це відбувається зараз.Сьогодні «Інтерпайп Сталь» є бенчмарком зеленої металургії в Україні. Досі це найбільша приватна «зелена» інвестиція у вітчизняну промисловість. Сьогодні багато говорять про те, що Україна прагне стати частиною Європи. Ми не чекали, поки цей момент настане, ми самі збудували Європу в Україні 10 років тому.

Андрій Коротков, заступник генерального директора «Інтерпайп»

Нагадаємо, в 2021 році українська промислова компанія «Інтерпайп» успішно подолала негативні наслідки ембарго РФ на імпорт української залізничної продукції.

Про компанію: «Інтерпайп» – українська промислова компанія, виробник сталевих труб та залізничної продукції. Продукція компанії постачається більш ніж у 80 країн світу через мережу торгових офісів, розміщених на ключових ринках Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2020 року «Інтерпайп» реалізував 662 тис. т готової продукції, у тому числі – 192 тис. т залізничної продукції. Продаж залізничних продуктів здійснюється під брендом KLW.
В «Інтерпайпі» працюють 11 тис. співробітників. У 2020 році компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів 2,54 млрд. грн.

 

читайте також

Завантаження....