Українська промислова компанія «Інтерпайп» відкрила сухопутні контейнерні термінали у Новомосковську (Дніпропетровська обл.) та Запоріжжі з метою покращення логістичних операцій. Про це повідомила директорка Інтерпайпу з логістики Світлана Сурова в інтерв’ю ЦТС.
За її словами, до відкриття сухопутних контейнерних терміналів компанія завантажувала труби на автотранспорт або у вагони та везла до порту Одеси, який традиційно використовується для відправлення вантажів у дальнє зарубіжжя.
У цьому напрямку традиційно йде дуже багато транспорту — і вагонів, і машин, і там часто не справляються із розвантаженням. Машини з трубною продукцією могли довго стояти в порту, чекаючи черги на розвантаження, а це втрата відчутних сум за простій
У зв’язку з цим компанія вирішила розділити вантажопотік: частина продукції йде безпосередньо на Одесу, частина – на запорізький сухопутний контейнерний термінал, частина – на новомосковський.
Це має такий вигляд: ми довозимо трубну продукцію на сухопутний контейнерний термінал, де вона стафується (завантажується спеціальним навантажувачем) у контейнери й доставляється маршрутною доставкою до одеського порту. Там продукція перевантажується на кораблі й пливе до клієнта або балком, або на спеціальному контейнеровозі фідері.
За її словами, так компанія суттєво скорочує час на доставку готової продукції клієнтам: «Сервіс стафування та доставки в порт надають спільно контейнерні лінії – у них є вся необхідна техніка, за допомогою якої можна швидко завантажувати труби в контейнери. Додаткову економію часу отримуємо завдяки тому, що контейнерні лінії використовують маршрутне постачання Це означає, що збирають цілий поїзд із 52 вагонів – маршрут із контейнерами, який доставляється у порт упродовж 24 годин».
Водночас контейнерні лінії розподілили потоки, щоб не стафувати всю продукцію порту.
Це оптимізує часові витрати, оскільки специфіка роботи багатьох компаній, зокрема нашої, така, що основна частина продукції надходить до порту наприкінці кожного місяця. У ці дні порт міг би бути буквально заблокований таким валом відвантажень. Отже, перевалка частини трубної продукції у контейнерних терміналах – win win рішення для всіх сторін.