URM
Бізнес Новини

Інтеграція України до TEN-T може принести державі майже 4,5 млрд дол. США інвестицій

Інтеграція до європейської транспортної мережі TEN-T може принести Україні майже 4,5 млрд дол. інвестицій до 2030 року. Про це розповів перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Ми свідомі в тому, що боротьба за світові інвестиції буде жорстка. Але Україна має що запропонувати іноземним інвесторам. Наведу кілька прикладів: інтеграція до європейської транспортної мережі TEN-T, може принести Україні майже 4,5 млрд дол. США інвестицій до 2030 року, насамперед це інвестиції у портову галузь, авіаційний транспорт, розробки в IT-секторі, як наприклад, ДІЯ Citу тощо.

Олексій Любченко, міністр економіки України

Також Олексій Любченко окреслив державну стратегію та механізми залучення ресурсів.

Ухвалено президентську ініціативу — Закон про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями. Незабаром закінчимо роботу над підзаконними актами, що дасть змогу інвесторам подавати документи. Велику увагу приділяємо посиленню правової захищеності бізнесу, вдосконаленню правових інструментів боротьби з корупцією, корпоративним рейдерством – явищами, які завдають великої шкоди інвестиційному іміджу країни та інші заходи.

Олексій Любченко, міністр економіки України

Але головним, на думку першого віцепрем’єр-міністра України є не інвестиції заради інвестицій, а більш глобальні цілі. Такі, як, наприклад, створення нових робочих місць.

Довідка: TEN —T, або Транс’європейські транспортні мережі — це інфраструктурний проєкт, метою якого є удосконалення автомагістралей, залізниць, внутрішніх водних шляхів, а також комплексне координування всієї системи. Робота над проєктом почалася в 1990 році, нині його реалізацією керує спеціально створене в 2006 році Виконавче агентство транс’європейської транспортної мережі при Єврокомісії.

читайте також

Завантаження....