URM
Тарифи Новини

Індексація тарифів принесе УЗ 11,2 млрд грн

Для підтримки УЗ держава планує виділити приблизно 14 млрд грн до кінця року. А індексація тарифів на вантажні перевезення залізницею принесе ще 11,2 млрд грн.Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

За його словами стан справ реально критичний. А причина індексації тарифів — повномасштабний напад рф. Через напад :

  • збільшилась вартість енергоносіїв, ПММ,матеріалів та обладняння, які використовує АТ «Укрзалізниця» у своїй діяльності ( зростання індексу цін виробників промислової продукції);
  • гостро стоїть необхідність витрачати значні кошти на відновлення залізничної інфраструктури, яку системно руйнує країна-агресор (зруйновано 6,7 тис колії; приблизно 70 мостів , десятки підстанцій ; частково втрачено локомотивний та вагоний парк).
  • різко впали обсяги перевезення вантажів — на 65,3 % і як наслідок значне зменшились дохідні надходження (до війни перевозили 26-29 млн тонн вантажів на місяць , зараз 9,6 млн тн);
  • виникла необхідність забезпечувати перевізний процес, евакуацію населення та перевезення гуманітарних вантажів в умовах воєнного стану.

За словами Ткачова, без цієї індексації УЗ не зможе виконувати свої основні функції — забезпечити економіку країни в перевезені вантажів та забезпечити перевезення населення.

Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури України погодилося із пропозицією Укрзалізниці про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%, — повідомляє Інтерфакс-Україна. Нові тарифи, згідно із терміновою телеграмою, текст якої розміщено на сайті УЗ, почали діяти вже сьогодні, 29 червня.

читайте також

Завантаження....