URM
Міжнародні Новини Укрзалізниця

Гуманітарний поїзд із Чехії: В Україну везе допомогу, з України — біженців

З міста Брно (Чехія) на Львівщину 27 березня прибув уже четвертий гуманітарний потяг, — повідомляє «Український вартовий» із посиланням на пресслужбу Львівської обласної військової адміністрації.

З Чехії поїздами прибуває щоразу по 15 тонн гуманітарної допомоги, а у зворотному напрямку везуть біженців із України.

Серед гуманітарних вантажів, які потяг із Чехії доправив до Мостиськ – продукти довготривалого зберігання, медикаменти, одяг, побутова хімія. Організували перевезення гумдопомоги Львівська ОВА у співпраці з благодійною організацією «Hope UA», чеськими партнерами (залізничними компаніями) «Gepard Express», «Arriva» та владою м. Брно. Частину гуманітарної допомоги, яка прибула сьогодні направлять до двох медичних закладів області, де надають медичну допомогу військовим.

За словами заступника начальника Львівської ОВА Юрія Бучка, мешканці Львівщини мають змогу безкоштовно цим потягом поїхати у м. Брно на тимчасове проживання. Загалом у Чехії тимчасово проживають уже понад 300 тисяч українців.

Видання зазначає, що планується курсування гуманітарного поїзда із Чехії до станції Мостиська двічі на тиждень. Це дасть змогу привозити гуманітарну допомогу, а з України вивозити біженців у Чехію. Проблем на кордоні з проходженням митного контролю немає.

Усю гуманітарну допомогу, яка прибуває на Львівщину, частково розподіляють між переселенцями, які тут проживають, а іншу частину направляють у ті області, де є потреба, відповідно до запитів з Офісу Президента та Кабміну.

Якщо в перші дні війни ми більше працювали з Республікою Польща, то зараз активно співпрацюємо з Чехією, Німеччиною, Англією. Країни Європи допомагають і готові і надалі нам допомагати.

Юрій Бучко, заступник начальника Львівської ОВА

Заступник губернатора Південноморавського регіону Чехії Лукаш Дубец наголосив, що Чехія продовжуватиме підтримувати нашу державу, тому що війна, яку розпочала росія проти України, це і війна проти Європи. За його словами, у Чехії справді вже багато українських переселенців і є проблема з поселенням, проте місця ще є у маленьких містах.

Нагадаємо, Укрзалізниця за час війни перевезла понад 7,5 тонни гуманітарного вантажу пасажирськими вагонами та евакуювала понад 3 млн громадян.

читайте також

Завантаження....