URM
Укрзалізниця Новини

Гришина: У 2021 році Укрзалізниця отримає понад 5 млрд грн збитків

250 млн грн умовного прибутку, які керівництво УЗ має намір показати за підсумком 2021 року, — це лише результат бухгалтерських маніпуляцій. Про це повідомила керівниця Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо оцінки стану Укрзалізниці Юлія Гришина.

Загалом, за підрахунками ТСК, Укрзалізниця отримає понад 5 млрд грн збитків за 2021 рік. І ось як в ТСК пояснили перетворення негативного фінрезультату на позитивний:

Насправді УЗ виходить на глибоко збитковий результат роботи в 2021 році. Але для висвітлення реальної ситуації варто було б відмінусувати позитивну курсову різницю у 1,5 млрд грн, яка утворилася внаслідок підвищення курсу гривні. Ще добре економлять за рахунок стримування росту заробітних плат залізничників на 10 % з жовтня – понад 1,1 млрд грн до кінця року.Також намалювати правильну цифру допоможе перенесення переоцінки основних засобів товариства на 2022 рік. Це ще 3 млрд грн.

Юлія Гришина

Нагадаємо раніше Укрзалізниця презентувала проєкт фінплану на 2022 рік. У документі йдеться про те, що за підсумками цього року в УЗ розраховують на  прибуток у понад 250 млн грн. А в наступному році —  1,68 млрд грн чистого прибутку.

Раніше профільна ТСК проголосувала за непродовження повноважень голови УЗ Олександра Камишіна.  Все через те, що міністр інфраструктури Олександр Кубраков та Олександр Камишін не явилися на підсумкове засідання ТСК щодо ситуації в Укрзалізниці.

читайте також

Завантаження....