URM
Укрзалізниця Новини

Гніванський завод спецзалізобетону заборгував працівникам 6,6 млн гривень зарплат

Гніванський завод спецзалізобетону заборгував працівникам 6,6 млн гривень зарплатНа Гніванському заводі спецзалізобетону вже чотири місяці не виплачують зарплату працівникам в повному обсязі. Сьогодні підприємство відвідали члени Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо стану Укрзалізниці.

За словами в.о. Голови правління підприємства Олега Хардикайнена, заборгованість зарплати складає близько 6, 6 млн грн. В той час як загальний зарплатний фонд — 4,8 млн.

Зарплата виплачується Частинами. На заводі працює близько 430 осіб. Люди зараз працюють три дні на тиждень»

Олег Хардикайнен

Також за словами посадовця, зараз робітники заводу отримують мінімальну заробітну платню. При тому коли завод завантажений замовленнями — середня зарплатня 15-17 тисяч.
В свою чергу в профільній ТСК пообіцяли допомогти заводчанам розібратися у ситуації. Голова Комісії Юлія Гришина пообіцяла, що ТСК розгляне це питання на засіданні через два тижні.

Гніванський завод спецзалізобетону заборгував працівникам 6,6 млн гривень зарплат

На Гніванському заводі проблеми із виплатою зарплат

Раніше про проблеми із виплатами на заводі повідомляли у профспілці залізничників та працівників транспорту заявляють.

В профспілці вказують, що згідно з законом про оплату праці, оплата праці здійснюється першочергово. Тому невиплата є порушенням закону. Така ситуація, за даними місцевої профспілкової організації ,мала місце у 2019 році, але тоді після звернення профспілок до прокуратури заборгованість почали погашати.

У 2021 році борги з’явилися знову. Тож профспілка подала заяву про злочин до прокуратури, НАБУ та поліції, а також повідомила про порушення парламентську тимчасово слідчу комісію. Копія документу є в розпорядженні редакції URM.

Також в профспілці вказують, що керівництво заводу перешкоджає їх діяльності: зокрема деяких членів звільнено, а іншим зменшують робочі часи.

Зауважимо, Гніванський завод  спецзалізобетону, 100% акцій якого належить Укрзалізниці, спеціалізується на виробництві залізобетонних шпал, опор контактної мережі, стійок освітлення для електромереж тощо.

читайте також

Завантаження....