URM
Тарифи Новини

ФРТУ: Підвищення тарифів негативно відобразиться на економіці України

У Федерації роботодавців транспорту України розкритикували розміщений 9 вересня 2021 року проєкт Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Відповідно до цього проєкту пропонується в Збірнику тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України застосовувати з 1 січня 2022 року коефіцієнт 2,402 замість коефіцієнту 2,204 для вантажів 1-го тарифного класу. Це означає додаткове підвищення залізничних тарифів на 9 %.

У ФРТУ наголошують — підвищення тарифів спричинить негативні наслідки для економіки України. Зокрема:

  • можуть зрости заборгованості зарплати або навіть закриються кілька українських вугільних підприємств, які й так у дуже скрутному стані;
  • станеться подальша переорієнтація вантажів із залізничних на автомобільні перевезення. Як наслідок, суттєво зросте навантаження та погіршиться якість автодоріг, це зашкодить проєкту «Велике будівництво»;
  • існує загроза, що зростання логістичної складової зробить експорт на певні ринки нерентабельним, особливо в умовах падіння експортних цін, що спостерігається зараз. Це може призвести до вимушеного скорочення виробництва в Україні.

У ФРТУ нагадали, що 17 серпня 2021 року вже набув чинності Наказ № 418 Міністерства інфраструктури України від 11 серпня 2021 р. «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги». Цей Наказ запровадив підвищення тарифів з 17 серпня 2021 року на перевезення вантажів 1-го класу на 8 %, а з 1 січня 2022 року ще на 20,4 %.

Якщо попередній наказ не буде скасовано, у разі прийняття нового Проєкту наказу залізничні тарифи для таких чутливих вантажів як вугілля, цемент, руда, добрива зростуть на 31,2 % з 1 січня 2022 рок, а сумарно з 17 серпня 2021 року – на 42 %! Таке підвищення монопольних залізничних тарифів буде безпрецедентним в Україні та може призвести до великих втрат усієї економіки України та самої Укрзалізниці.

ФРТУ

Підвищення тарифів розкритикували і енергетики. Вони переконані —  це призведе до погіршення роботи енергетичного сектору, значного подорожчання вугілля та спричинить критичний негативний вплив на вугільну та енергетичну галузі.

Зазначимо, що на сайті МІУ раніше було  оприлюднено зміни до плану підготовки проєктів на 2021 рік. Згідно з ним, до кінця року міністерство планує розробити проєкт підвищення тарифів на залізничні перевезення.

Він передбачає зростання на 9 % тарифів на перевезення вантажів першого класу з  2022 року. Раніше планувалося підвищення тарифів для цієї групи на 8 %.

Нагадаємо, нові тарифи на залізничні перевезення ввели в дію з 17 серпня. Ними встановлено тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу.

Раніше у МІУ заявляли, що мають намір скоротити перехресне субсидування між вантажами та привести до беззбиткового рівня перевезення вантажів позакласної групи 1-го тарифного класу.

читайте також

Завантаження....