URM
Вантажні перевезення Новини

(ФОТО) З Києва в Китай вирушив перший контейнерний поїзд

Зі станції Київ-Ліски вирушив до Китаю перший контейнерний потяг з експортним вантажем за маршрутом Україна — Китай. Про це повідомляє кореспондент URM з місця подій. До Китаю поїзд везе 43 контейнери з пиломатеріалами.

Також слід зазначити, що вантаж перевозиться у казахських вагонах. Раніше вони їхали в цьому напрямку порожніми.

Контейнерний поїзд проїде через 4 країни, адже пункт призначення розміщено за 10 тис. км. Орієнтовно він прибуде до пункту призначення через 18 діб.

За словами в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна, найоптимальніший транспорт для розвитку торгівельних відносин між Україною та Китаєм — це залізничні контейнерні перевезення.

У середині вересня ми прийняли з Китаю 50-й контейнерний поїзд з імпортним вантажем. Сьогодні відправляємо перший контейнерний поїзд вже з українським вантажем до Китаю. Плануємо, що такі поїзди стануть регулярними»

Олександр Камишін

Прокоментували  запуск нового поїзда і в МІУ. За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, Україна має великий експортний потенціал і надалі міністерство буде активно працювати над його розвитком. Серед пріоритетів — розбудова інфраструктури для формату «море-залізниця»

Нам важливо інтегруватися у світову систему мультимодальних перевезень, яка розширюється швидкими темпами та визначає сучасну логістику. Так, наприклад, в ЄС частка контейнерних перевезень – близько 45%. В Україні ми говоримо лише про 2,5%. Наразі ми не можемо на повну використовувати фактор нашого географічного розташування, адже, фактично, наша залізнична та портова інфраструктура все ще у застарілому стані. Водночас Україна не може ігнорувати попит і потенціал мультимодальних перевезень, зокрема з азійськими країнами – тому оновлення та розбудова інфраструктури для формату «море-залізниця» буде одним із основних завдань «Великого будівництва» у найближчі роки»

Олександр Кубраков

Зазначимо, що, за даними Міністерства інфраструктури України, міжнародний залізничний маршрут Китай-Європа відкрився у березні 2011 року і за 10 років обсяг вантажних перевезень зріс майже у 600 разів.

Що цікаво, у 2020 році Китай був головним торговельним партнером України. За даними  української митниці, найбільше товарів до України імпортували саме з Китаю (на 8,3 млрд доларів). На другому місці —  Німеччина (5,1 млрд доларів) та Росія (4,6 млрд доларів).

Експортували з України найбільше до того ж Китаю (7,1 млрд доларів), Польщі (3,3 млрд доларів) та Росії (2,7 млрд доларів).

читайте також

Завантаження....