URM
Міжнародні Новини

Фінляндія заморозила тисячу російських вагонів

Влада Фінляндії протягом весни 2022 року затримала російського майна більш ніж на €80 млн. У тому числі —  понад тисячу російських вагонів. Про це повідомила фінська газета Helsingin sanomat.

Вагони було затримано протягом весни на фінській залізничній мережі. За даними видання, санкційні вагони утримуються на під’їзних коліях та на сортувальних станціях. Про точне місце їх перебування не повідомляється нібито для того, щоб захистити рухомий склад від вандалів.

Здебільшого це вагони санкційних лізингових компаній. У списку, зокрема, згадувалися лізингові компанії ВЕБ.РФ, банку ФК «Відкриття» та ВАТ «ГТЛК». Вартість самих заморожених вагонів оцінена від €20 млн до $50 млн. Оцінки відрізняються, оскільки експерти не мають точних даних про вік вагонів.

Також повідомляється, що затримані вагони були із вантажами. Наприклад, в одній із партій було 1286 т оцтової кислоти на €1,4 млн. В іншій партії – близько 248 т бутилацетату (€249 тис.).
Частина вагонів, як вдалося встановити, знаходилася на портовому майданчику Кокколи – там застрягло близько 261 тис. т залізорудних котунів Російської гірничо-металургійної компанії у Фінляндії. Вартість — від €39 млн до €44 млн.

У порту Коккола також затримано велику партію російської сталі (точну кількість фінська газета не повідомляє).

Правоохоронні органи обіцяли забезпечити збереження майна від розкрадання. Для визначення подальшої долі російського майна потрібно винести судове рішення. Є ймовірність,що усе майно буде примусово розпродано через інститут судових приставів.

читайте також

Завантаження....