URM
Міжнародні Новини

Фінляндія та Швеція спільно електрифікують транскордонну лінію

Узгоджено фінансування проєкту електрифікації лінії завдовжки 24 км між станціями Кемі та Торніо у Фінляндії та Хапаранда у Швеції.

Роботи з електрифікації з оновленням системи сигналізації та мосту через річку Турнеельвен, яким проходить державний кордон, і модернізацію переїздів оцінюються у 24 млн євро, з них 20 млн євро надасть фінська сторона.

Шведський оператор інфраструктури Trafikverket профінансує частину проєкту короткої ділянки на стороні Швеції. ЄС покриє витрати на проєктування.

Планування та процеси з отримання необхідних погоджень намічено закінчити до середини 2022 року. Розпочати реалізацію проєкту — наприкінці того ж року, завершити проєкт — у 2024 році.

У Швеції пасажирські перевезення до Хапаранди відновлено у квітні 2020 року після 29-річної перерви. Сам же міст через річку Турнеельвен із суміщеною колією 1435 та 1524 мм використовується тільки у вантажних сполученнях.

Нагадаємо, Казахстан у 2022 році планує завершити будівництво нової колії до кордону з Китаєм в обхід прикордонного переходу «Достик-Алашанкоу». Нова лінія пролягатиме через Алмати на південно-східному кордоні Казахстану й матиме довжину 73 кілометри.

читайте також

Завантаження....