URM
Міжнародні Новини

Фінляндія скасовує пасажирське сполучення з росією поїздами Allegro

Фінський оператор VR Group повідомив про призупинення курсування пасажирських поїздів Allegro між Фінляндією та росією з 28 березня.

У неділю, 27 березня, з Гельсінкі до Санкт-Петербурга вирушить лише ранковий рейс Allegro, а денний поїзд AE786 скасовується. Водночас у неділю обидва заплановані рейси виїдуть із Санкт-Петербурга до Гельсінкі.

Досі ми продовжували використовувати Allegro відповідно до офіційних інструкцій, і мета полягала в тому, щоб забезпечити повернення фінів до Фінляндії. За ці тижні люди, які хотіли виїхати з росії, встигли залишити країну. Тепер, згідно з контролем держвласності, продовжувати експлуатацію Allegro більше недоцільно через санкції, тому ми тимчасово припинимо рух.

Топі Сімола, директор з пасажирських перевезень VR Group

Як повідомляє Yle, від початку бойових дій в Україні поїзди Allegro були одним з небагатьох способів для росіян виїхати в Європу і далі. Поїзди були заповнені максимально. Між VR та РЗ навіть йшли переговори про запуск додаткового рейсу. Однак 24 березня міністр Тютті Туппурайнен, яка відповідає за керівництво держкомпаній, направила в залізничну компанію VR лист, у якому стверджувалось, що рух потягів Allegro є «не відповідним до завдань».

Нагадаємо, раніше, 1 березня 2022 року Національна залізнична компанія Фінляндії VR Group повідомила РЖД про припинення співпраці, за винятком окремих прикордонних перевезень, які дозволять громадянам Фінляндії залишити росію.

читайте також

Завантаження....