URM
Інфраструктура Міжнародні Новини

Естонія формує позицію щодо переходу на євроколію

Естонія формує свою позицію на рішення Європейської комісії про перехід на єдину залізничну колію по всій Європі та вважає за необхідне провести консультації щодо цього з Литвою і Латвією.

Про це повідомив керівник відділу розвитку транспорту та інвестицій Міністерства економіки та комунікацій Естонії Індрек Гайлан у програмі «Uudis+», повідомляє «Європейська правда» з посиланням на ERR.

Ми маємо обговорити це питання з Латвією та Литвою, оскільки встановлювати європейську колію в одній Естонії — не найкраща ідея.

керівник відділу розвитку транспорту та інвестицій Міністерства економіки та комунікацій Естонії Індрек Гайлан

За словами Гайлана, за пропозицією комісії стоїть бажання відокремити росію та білорусь від загальноєвропейської транспортної мережі та додати до неї Україну та Молдову.

Зауважимо, що в країнах Балтії та Фінляндії використовується так звана «російська колія», завширшки 1520 мм (у Фінляндії — 1524 мм). Ширина єдиної колії, рекомендована Європейською комісією та використовувана здебільшого у Європі, становить 1435 мм.

Однак, міністр транспорту Фінляндії Тімо Харакка заявив, що прохання Європейської комісії про зміну ширини колії необґрунтоване, і у Фінляндії має залишитися нинішня колія.

читайте також

Завантаження....