URM
Тарифи Вантажні перевезення Новини

Ernst & Young виступив за пришвидшення створення НКРТ

Про це йдеться в «Національної стратегії збільшення прямих іноземних інвестицій в Україну», яку підготувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та міжнародна компанія Ernst & Young на замовлення Кабінету Міністрів України.

У документі зазначено, що зараз в Україні відсутній незалежний регулятор тарифів природних монополій, якими є Асоціація морських портів України, Укрзалізниця, Украерорух. Це призводить до відсутності прозорого формування тарифів на ринку, що впливає на економіку країни.

З огляду на те, що наразі Укрзалізниця є монополістом у галузі залізничних перевезень. Відсутність конкуренції знижує ефективність управління залізничною інфраструктурою. Отже, частка вантажних перевезень залізничним транспортом за останні роки зменшилася з 56-56% у 2009-2015 роках до 46% у 2019 році.

На думку Ernst & Young, успішна реформа Укрзалізниці демонополізує деякі ринки, до яких приватні компанії нині не мають доступу. Це відкриє додаткові можливості для залучення іноземних інвестицій.

Раніше про важливість створення НКРТ писав у колонці для URM Костянтин Гапій.

читайте також

Завантаження....